Pirmą Lietuvos medalį Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje iškovojo dziudo imtynininkė Justina Kmieliauskaitė.

2017 m. liepos 24 – 29 dienomis Vengrijoje, Gyor mieste vyko Europos jaunimo olimpinis festivalis. Juose dalyvavo trys Elektrėnų savivaldybės sporto centro sportininkai: lengvaatletis Dovidas Petkevičius (trenerė R. Voronkova), kanojininkas Dominykas Pažėra (treneris O. Manomaitis) ir Justina Kmieliauskaitė (treneris R. Žemaitaitis).

Dominykas Pažėra plaukdamas kanoja 500 metrų nuotolį užėmė 9 vietą ir pateko į stipriausiųjų dešimtuką. Taip pat C-2 500 MIX rungties pusfinalyje Dominykas Pažėra ir Gabrielė Čerepokaitė finišavo ketvirti ir į finalus nepateko. Galutinėje įskaitoje jie liko devinti.

Dovidas Petkevičius per žingsnį atsiliko nuo medalio ir užėmė 5 – vietą. Kaip sako jo trenerė R.Voronkova: jis atvažiavo į varžybas, būdamas tarp stipriausių Europos barjerininkų penktas nuo galo - išvažiuoja - PENKTAS nuo pradžios, greta Europos čempionio.

Sunkiausioje svorio kategorijoje (per 70 kg) besivaržanti Elektrėnų savivaldybės sporto centro sportininkė pusfinalyje įveikė vengrę Petrą Farago, finale nusileido gruzinei Sophio Somkhishvili ir pasipuošė sidabro medaliu. Justina (nuotraukoje su baltu kimono) galingai pradėjo pasirodymą, pirmoje kovoje „Ippon“ įvertinimu nugalėjusi slovakę Dorą Bohins. Antroje kovoje Justina kovojo prieš smulkesne, bei judresne kroate Helena Vukovic, kuri grūmėsi agresyviai, tačiau mūsiškei pavyko perimti iniciatyvą ir švęsti dar vieną pergalę. Pusfinalyje lietuvė susitiko su festivalio šeimininkės Vengrijos atstove Petra Farago.

Nepaisant sausakimšoje salėje susirinkusių vietos žiūrovų palaikymo, Justina „Waza-ari įvertinimu kovą laimėjo. Finale Justinai teko galinga varžovė – metais vyresnė Europos čempionė gruzinė Sophio Somkhishvili. Gruzijos atstovė finalo kovą laimėjo „Ippon“ įvertinimu.