Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti

Šių metų rudenį ir vėl sėkmingai pradėjome vykdyti projektą „Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti“. Džiaugiamės, kad jau vasarą mokyklos teiravosi ar bus vykdomas šis projektas ir tuo pačiu džiugu, jog vaikai noriai lanko plaukimo pamokas. Šiais metais projekte dalyvauja 230 vaikų, tai trečiokai, ketvirtokai, penktokai ir šeštokai (Elektrėnų pradinė mokykla; Vievio pradinė mokykla; Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija), kurie mokosi plaukimo įgūdžių. Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatingumo priemonė, bet gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Taisyklingas plaukimas kompleksiškai grūdina organizmą, skatina augimą ir vystymąsi, gerina medžiagų apykaitą, stimuliuoja kvėpavimo ir nervų sistemas.
Projekto „Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti“, kurį vykdo Elektrėnų savivaldybės sporto centras pagal Sveikatinimo projektų finansavimo sutartį, metu vaikams bus suteiktos žinios apie saugaus elgesio taisykles baseine ir atviruose vandens telkiniuose, vandens teikiamus malonumus ir galinčius iškilti pavojus, higienos reikalavimus lankant baseiną.
Mokyklos prisijungė prie projekto vykdymo, mokytojai atsakingai lydi vaikus į baseiną, su mokiniais puikiai dirba plaukimo specialistai.