Lietuvos baidarių ir kanojų jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas

Tris dienas - gegužės 27, 28 ir 29 d. Trakuose, ant Galvės ežero, vyko Lietuvos baidarių ir kanojų jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas.
Jose varžėsi visi pajėgiausi irkluotojai iš dvylikos Lietuvos miestų. Varžybose dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės sporto centro auklėtiniai. Pirmą varžybų dieną dalyviai varžėsi 500m. nuotolyje vienvietėmis, dvivietėmis ir keturvietėmis valtimis. Čia puikiai startavo Gintarė Pališauskaitė, kuri plaukė vienviete baidare ir iškovojo komandai pirmą aukso medalį, o plaukdama dviviete ir keturviete badaire su porininkėmis panevėžietėmis - sidabro medalį. Kanojininkas Dominykas Pažėra, plaukdamas vienviete kanoja, iškovojo sidabro medalį, o irkluodamas su komandos draugu Artūru Golovač - du bronzos medalius. Antrą varžybų dieną varžybos vyko 1000m. nuotolyje. Čia ir vėl puikiai startavo Gintarė - irkluodama vienviete baidare ji iškovojo antrą aukso medalį. Mergina plaukia ne tik vienviete baidare, tačiau ir su porininkėmis iš kitų miestų. Plaukdama dviviete bei keturviete baidarėmis Gintarė komandai iškovojo dar vieną sidabro ir bronzos medalį. Kanojininkas Dominykas vienviečių kanojų finale buvo trečias, o plaukdamas keturviete baidare su komandos draugu Roku Steponavičiumi bei kitais vaikinais iš Kauno, užėmė antrą vietą. Artūro ir šiauliečių keturvietė komandinė valtis finišą kirto trečia. Trečią varžybų dieną irkluotojai varžėsi 200m. nuotolyje. Gintarė, plaukdama vienviete ir keturviete baidare, iškovojo dar 2 sidabro medalius. Šiose varžybose buvo iškovota 15 medalių: 2 aukso, 8 sidabro ir 5 bronzos. Labai džiugu matyti savo auklėtinius, kurie varžybose pasiekia vis aukštesnius rezultatus. Šis čempionatas Gintarei atnešė didelę sėkmę, - mergina iškovojo teisę startuoti Europos jaunių baidarių ir kanojų irklavimo čempionate, kuris vyks birželio 22 - 25 dienomis  Belgrade, Serbijoje. Dabar irkluotojai ir toliau ruošiasi Lietuvos moksleivių čempionatui Šiauliuose, kuriame bus vykdoma atranka į Baltijos jūros šalių žaidynes (Brestas, Baltarusija) ir Europos jaunimo olimpinį festivalį (Gioras, Vengrija). Tikimės tokių pat gerų rezultatų.