LENGVAATLEČIŲ VASAROS STARTŲ SUVESTINĖ

Kadangi dėl susiklosčiusios situacijos Pasaulio mastu jaunieji lengvaatlečiai žiemos startų praktiškai neturėjo, tad vasaros sezoną pradėjo gegužės 1d. Lietuvos ilgų metimų čempionate ieties metime. Į stipriausių finalus prasibrovė Gabrielė Tomkevičiūtė ir Gintaras Montvilas kuris iškovojo aukštą 5 vietą, pasiekdamas asmeninį rekordą.
Gegužės 19d. išbandytos jėgos atvirose Marijampolės miesto pirmenybėse. Čia puikiai pasirodė ir asmeninį rekordą pagerino Emanuelė Balsytė ( 1500m.) Šios sportininkės vardą ateityje tikėkimės dar išgirsime ne kartą. Gerais rezultatais pasižymėjo šuolininkas į tolį Laurynas Zelenkauskas ir rutulio stūmikas Laurynas Gackas. Medalius pirmenybėse iškovojo rutulio stūmikės Karolina Vaitkevičiūtė ir Milita Milerytė.
Gegužės 26d. labai šventiškai vyko Trakų atviros pirmenybės su svečiais iš Vilniaus ir Širvintų rajonų. Čia puikiai pasirodė Gintaras Montvilas (ieties metimas), Emanuelė Balsytė (1000 m.),Laurynas Gackas (rutulio stūmimas) kamuoliuko metime pasižymėjo Simas Taparauskas , Nedas Pliskauskas bėgimo rungtyse puikiai sudalyvavo Gustė Taparauskaitė ,Ieva Kalitkevičiūtė, Harutyun Kurdyan.
Gegužės 28d. Rytis ir Rokas Ašmenos Lietuvos studentų pirmenybėse abu pasipuošė medaliais Rokas 800 m. distancijoje, o Rytis 400m. barjeriniame bėgime.
Birželio 25-26 d. broliai startavo Lietuvos suaugusių čempionate kur varžėsi su stipriausiais Lietuvos lengvaatlečiais. Rokas savo pamėgtoje 800m. Rungtyje užfiksavo arti asmeninio rekordo esantį rezultatą ir užėmė aukštą šeštą vietą. Rytis bėgdamas 400 m. su barjerais distancijoje pasiekė asmeninį rekordą ir tapo sidabro medalio laimėtoju. Šiuo metu sportininkai ruošiasi atstovauti Lietuvos lengvosios atletikos rinktinei, Baltijos šalių komandiniame čempionate.
Birželio 1d. tradiciškai vyksta Lietuvos vaikų čempionatas, jame dalyvavo gausus būrys Elektrėnų savivaldybės sporto centro auklėtinių, tačiau medaliais pasipuošė tik trečią vietą iškovojęs jaunasis Nedas Pliskauskas barjeriniame bėgime ir trečią vietą kamuoliuko metime iškovojęs Simas Taparauskas. Šie du sportininkai varžėsi su metais vyresniais varžovais, todėl dar kitais metais galės pagerinti savo rezultatus. Šiose varžybose daug vilčių ateičiai suteikė pirmieji Emilijos Veršilaitės startai kamuoliuko metime.
Birželio 4d. Biržų visų amžiaus grupių atvirajame čempionate, kuriame varžėsi ir svečiai iš Latvijos. Šiose varžybose Laurynas Gackas stumdamas rutulį , tris kartus pagerino savo rezultatą, įveikė 12 m. ribą ir nepaliko vilčių savo varžovams. Jis tapo rungties nugalėtoju. Asmeninius rekordus rutulio stūmime gerino Karolina su Milita, ir vėl puikiai bėgo Emanuelė Balsytė.
Sezono pabaigoje Lietuvos jaunučių ir jaunių čempionate dalyvauja tik patys geriausi ir išsikovoję teisę čia startuoti sportininkai. Jaunučių čempionate garbingai pasirodė dar metais jaunesnė už varžoves Emanuelė, kuri iškovojo aukštą 7 vietą. Jei nebūtų prisibijojusi tituluotų varžovių ir labiau pasitikėjusi savo jėgomis galėjo užimti ir aukštesnę vietą. Patirtis įgyjama...
Laurynas rutulio stūmime varžėsi su metais vyresniais varžovais. Po rutulio stūmimo rungties įžengęs į ieties metimo sektorių ir 3 metrais pagerino savo asmeninį rekordą. Šis rezultatas leido užimti aukštą 5 vietą.

Geriausiai Lietuvos jaunių čempionate pasirodė Regvita Gackaitė, įrodymą ko galima pasiekti metai iš metų atkakliai treniruojantis. Pralaimėjusi 1500m kliūtiniame bėgime jaunučių čempionate ( ,,tik"sidabro medalis") su kaupu atsigriebė jaunių čempionate dalyvaudama su vyresnėmis mergaitėmis iškovojo čempionės vardą, o dalyvaudama Baltijos šalių komandiniame čempionate užėmė 2 vietą, pralaimėjusi tik vienai Estijos atstovei. Šiose varžybose Regvita pagerino 13 metų gyvavusį Lietuvos 15-mečių 1500 m kliūtinio bėgimo rekordą. Bėgimo metu užfiksuotas rezultatas prilygstantis sekančių metų Europos jaunimo olimpinio festivalio normatyvui. Tarptautinė karjera prasideda—Sekmės!