Du elektrėniečiai irkuotojai dalyvavo Europos čempionate

Birželio 26-30 dienomis Italijoje, Auronzo di Kadore (Auronzo di Cadore) mieste vyko Europos jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas, kuriame dalyvavo elektrėniečiai Ovidijaus Manomaičio auklėtiniai Dominykas Pažėra bei Gintarė Pališauskaitė. Abu sportininkai rungėsi jaunių (iki 18 metų) grupėse.
Elektrėniečiai sportininkai dalyvavo olimpinėse rungtyse, kurių trasos buvo išsidėsčiusios nuostabaus grožio kalnuotoje vietovėje. D. Pažėra Europos čempionate irklavo 1000 metrų vienviete kanoja, o G. Pališauskaitė vienviete baidare įveikė 500 metrų nuotolį.
Penkiolikametė elektrėnietė irkluotoja Gintarė Pališauskaitė atkrintamosiose varžybose iš 22 vietų užėmė 6-ąją ir pateko į pusfinalį. Ankrintamųjų varžybų metu jaunoji sportininkė pasirodė labai gerai, tačiau pusfinalyje, anot trenerio O. Manomaičio, Gintarei koją pakišo dar labai jaunas amžius bei per maža sportinė patirtis. Iki pagrindinio A finalo sportininkei pritrūko vos 0,18 sekundės. Patekusi į B finalą G. Pališauskaitė kovojo dėl 10-18 vietos ir per 2,3 sekundės atplaukė šešta. Europos čempionate G. Pališauskaitė užėmė 15 vietą.
Dominykas Pažėra Italijoje vykusiame Europos čempionate kovojo su 18 varžovų. Per atkrintamasias varžybas elektrėnietis atplaukė septintas ir į pusfinalį pateko ne pagal užimtą vietą, o pagal kito plaukimo geriausią laiką. Pusfinalyje sportininkas atplaukė taip pat septintas, o galutinė jo užimta vieta – 13.
Anot trenerio Ovidijaus Manomaičio, abiems sportininkams šie metai bus pilni patirčių. Grįžę iš Italijos irkluotojai jau ruošiasi Trakuose vyksiančiam Lietuvos čempionatui ir iš karto po jo keliaus į Bulgariją, kur vyks Pasaulio jaunimo ir jaunių irklavimo čempionatas. Rudenį Lenkijoje elektrėniečiai irkluotojai savo jėgas išbandys „Olimpinių vilčių“ čempionate, kuris, kaip teigia treneris, yra neoficialus dar vienas pasaulio čempionatas. „Tokio lygio varžybose dalyvaujame pirmą kartą ir jos suteikia labai daug patirties ir moko ne tik pačius sportininkus, bet ir trenerius. Rodos kiekviena pastebėta smulkmena ateityje pravers. Dalyvavimas tokio aukšto lygio varžybose motyvuoja siekti aukštumų, nepasiduoti ir judėti pirmyn“,− sako irkluotojų treneris O. Manomaitis.