Bėgimo mėgėjus sutraukęs istorinis – 49-asis bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“

Lietuvos bėgimo entuziastai sugrįžo į Elektrėnus. Būtent čia šeštadienį vyko tradicinis, jau 49-asis, bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“, o jo nugalėtojais pagrindinėje – pusmaratonio – rungtyje tapo latvis Dmitrijs Serjogins („Stadija“) ir lietuvė Loreta Kančytė („Origami runners“).
Vienas pajėgiausių Latvijos stajerių D. Serjogins finišavo per 1 val. 10 min. 14 sek. Antrąją vietą užėmęs Jaunius Strazdas („Stadija“) nugalėtojui pralaimėjo daugiau nei 7 min. (1:17.22). Trečiąją vietą užėmė Aurimas Rimkus („Stadija“, 1:18.15,8).
Nugalėtojas džiaugėsi laimėjimu, kuris karštą dieną išsekino. Tačiau latvis gyrė varžybas, kurių trasa buvo sudėtinga ir pirmas kartas Elektrėnuose nenuvylė.
Tarp moterų nugalėjusi L. Kančytė pusmaratonio distanciją įveikė per 1 val. 24 min. 48,4 sek. Antroji vieta atiteko Gitanai Akmanavičiūtei („Bėgimo klubas“, 1:29.47,7), trečioji – latvei Kitijai Valterei (1:30.53,3).
Varžybų dalyviai vieningai kalbėjo, kad trasa viena sudėtingiausių Lietuvoje, bet džiaugėsi, kad įveikė ir pokštavo, kad Elektrėnus įveikė, o ne Elektrėnai juos.
10 km bėgime nugalėjo Donatas Košiuba („RunFace VaSti“). Jo laikas – 37 min. 13,4 sek. Antras finišavo Deividas Zakševskis (RCN, 37.40,6), trečias – Ruslanas Seitkalijevas („Bėgimo klubas“, 39.40,1).
Tarp moterų greičiausia buvo Romualda Kondratienė („Stadija“, 42.24,5). Antra buvo Austė Janušauskaitė (Kauno maratono klubas, 46.34,2), trečia – Ieva Lobačiūtė („Clapham chrasers“, 48.51,1). Smagu pastebėti, kad šiame bėgime jėgas išbandė Elektrėnų sporto centro dailiojo čiuožimo trenerė G. Ašmenienė su savo auklėtinėmis.
1,2 km bėgime nugalėjo Povilas Kačinskas ir Julija Jačun. Šiame bėgime dalyvavo Elektrėnų savivaldybės sporto centro auklėtiniai ir greitojo čiuožimo sporto treneris V. Rudzinskas.
10 km šiaurietišką ėjimą laimėjo Juozas Gudeliūnas (Beižionys) antrą vietą Arūnas Kontrimas (Kaunas). Tarp moterų nugalėtoja tapo Laima Kontrimienė (Kaunas), antra buvo Gita Dauksevičienė (Elektrėnai), trečia-Deimantė Ruseckienė (Elektrėnai).
Mažiesiems dalyviams buvo vykdomas 500 m. bėgimas.
Visuose distancijose tarp entuziastų iš visos Lietuvos jėgas bandė ir elektrėniškiai. Džiugu, kad elektrėniškiai gausiai dalyvavo šeimomis ir draugų kompanijomis. Elektrėnų sporto centro treneriai rodė pavyzdį ir su savo auklėtiniais išbandė jėgas bėgimo trasose.
Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o nugalėtojams įteiktos atminimo taurės, rėmėjų skirti prizai bei piniginiai prizai, kuriuos skyrė Elektrėnų savivaldybės administracija.
Elektrėnų sporto centras dėkoja visiems prisidėjus prie 49-ojo bėgimo „Aplink Elektrėnų marias“ . Atskirą padėką reiškiame: Elektrėnų policijos komisariatui, Apsaugos tarnybai „G4S“, Vievio sveikatos priežiūros centrui.