Antrokėliai dalyvauja plaukimo projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Kasmet prasidėjus naujiems mokslo metams Elektrėnų savivaldybės vaikai skuba ne tik į mokyklos suolus, bet ir į Elektrėnų savivaldybės sporto centro baseiną, kur rugsėjo mėnesį jų laukia pirmosios projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ plaukimo pamokos. Šiais metais šiame projekte (18 plaukimo pamokų) dalyvauja 150 Elektrėnų savivaldybės antrokų (Elektrėnų pradinė mokykla, Ąžuolyno progimnazija, Kietaviškių progimnazija). Projektą organizuoja ir koordinuoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras, o finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektą vykdo Elektrėnų savivaldybės sporto centas.

Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos prieinamos visiems vaikams, net tiems , kurie neturi galimybės lankyti baseiną.
Labai svarbu, kad vaikai ne tik sudalyvautų projekte, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdo plaukimo patirtį turintys specialistai.
Vaikai, nuo rugsėjo mėnesio dalyvaujantys plaukimo pamokose, susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis baseine ir vandenyje, vandens fizinėmis savybėmis, mokėsi kvėpavimo ir pasinėrimo į vandenį pratimų, išmoko gulėti vandenyje ant pilvo ir nugaros, atlikti rankų ir kojų judesius prie baseino sienelės, judėti su plaukimo lentele, mokantis plaukimo būdų technikos.
Džiugu, kad šiais metais sumažėjo vaikų turinčių baimę plaukti ir gan greičiau mažieji plaukikai pradeda vandenyje laikytis be pagalbinių priemonių.