ESSC baidarininkų ir kanojininkų triumfas Lietuvos čempionate

2020 m. liepos 31 - rugpjūčio 2 dienomis Trakuose, ant Galvės ežero, vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jame varžėsi patys stipriausi Lietuvos sportininkai - irkluotojų elitas, kadangi varžybose buvo vykdoma atranka į pasaulio ir Europos čempionatą. Varžybose dalyvavo 6 Elektrėnų savivaldybės sporto centro auklėtiniai: Gintarė Pališauskaitė, Dominykas Pažėra, Artūras Golovač, Viltė Karlapavičiūtė, Dainius Medekša ir Dominykas Builo.
Jau pirmą varžybų dieną ESSC sportininkai startavo puikiai ir pasiekė labai aukštų rezultatų - Gintarė Pališauskaitė 500m nuotolyje iškovojo net tris aukso medalius - vienviete, dviviete ir keturviete baidarėmis. Dominykas Pažėra, irkluodamas 500m keturviete kanoja, laimėjo aukso medalį, o dviviete kanoja - sidabro medalį. Artūras, plaukdamas dviviete kanoja, laimėjo bronzos, o keturviete kanoja - sidabro medalį. Dar du bronzos medalius Elektrėnų komandai pelnė irkluotojai Dainius ir Dominykas, jie irkluodami keturviete kanoja iškovojo trečią vietą. Antrą varžybų dieną Elektrėnų sportininkai ir vėl skynė laurus, 1000m nuotolyje iškovoti 5 medaliai - Gintarė, irkluodama keturviete baidare, užėmė 1-ą vietą, Dominykas, irklavęs vienviete kanoja, laimėjo 3-ią vietą ir, su porininku Vadimu Korobovu, dviviete ir keturviete kanojomis vaikinas iškovojo du aukso medalius. Artūras, irkluodamas keturviete kanoja, laimėjo sidabro medalį. Trečią dieną varžybos vyko 200m nuotolyje - tai sprinto rungtis, kuri reikalauja labai daug jėgų ir didelės fizinės ištvermės. Tai daugiausiai dėmesio susilaukusi rungtis, labiausiai traukianti žiūrovus. Sprinto rungtyje Gintarė keturviete baidare iškovojo aukso, o vienviete ir dviviete baidarėmis - du sidabro medalius. Artūras, plaukdamas keturviete kanoja pelnė aukso, o dviviete kanoja - bronzos medali. Varžybose yra dar viena papildoma 5000m maratono rungtis, kurioje startavo Dominykas, jis užėmė 1-ą vietą ir laimėjo aukso medalį. Čempionato metu iškovota 20 medalių: 10 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos, iš kurių net 7 - Gintarės.

Aš, kaip treneris, labai norėčiau padėkoti Elektrėnų savivaldybės sporto centrui, kuris prisideda prie mūsų auklėtinių aukštų sportinių rezultatų. Irkluotojai yra nuolat aprūpinami labai geru irklavimo inventoriumi, o tai yra labai svarbu, norint pasiekti aukštų rezultatų. Taip pat labai džiugu, kad šiose varžybose puikiai pasirodęs Dominykas pelnė galimybę atstovauti Lietuvą Pasaulio taurės (Vengrijoje) ir Europos (Rumunijoje) čempionatuose. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi tokiais auklėtiniais, manau, jie dar ne kartą garsins Elektrėnų savivaldybę savo pasiekimais ne tik Lietuvoje, tačiau ir už jos ribų.