Trijų valandų plaukimas, skirtas vasario 16 d. paminėti

Jau penktus metus vyko Elektrėnų miesto tarybos nario Kęsto Vitkausko ir sporto renginių organizatorės Neringos Milašienės sugalvotos 3 val. plaukimo varžybos, skirtos Valstybės atkūrimo metinėms paminėti. Šiemet varžybų dalyviams puikius prizus įsteigė Elektrėnų savivaldybės sporto centras ir jau keletas metų šių varžybų dalyvius bei nugalėtojus savo prizais apdovanoja Lietuvos olimpiečių asociacija. Šiuos prizus dalyviams įteikti atvyko olimpinis čempionas irkluotojas Vladas Česiūnas.
Vadovaujantis varžybų nuostatais varžybas laimi tas, kuris per tris valandas nuplaukia ilgiausią nuotolį. Plaukikai skirstomi į dvi amžiaus grupes: plaukikai iki 14 metų ir plaukikai vyresni kaip 15 metų.
Šiemet varžybose dalyvavo plaukikai iš Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Elektrėnų. Jose dalyvavo ir plaukikė iš Turkijos, dvidešimtmetė LSU studentė Bengisu Avci. Ją Kaune treniruoja LSU doc. Birutė Statkevičienė. Bengisu yra viena geriausia Turkijos atvirų vandens telkinių plaukikė ir ateityje planuoja plaukti ir įveikti Lamanšo sąsiaurį. Tad jai 3 val. plaukimas, kaip ji manė, bus kaip treniruotė. Tačiau tas 3 valandų plaukimas buvo nelengvas. Bengisu po varžybų pasakojo, kad plaukdama galvojo, kad norit įveikti ilgesnius nuotolius negu šiose varžybose, reikia dar daugiau treniruotis negu iki dabar ir norėtų plaukti kitų metų trijų valandų varžybose bei įveikti 15 km. Bengisu laimėjo šias varžybas. Ji per tris valandas nuplaukė 11 km 250 m, atra liko šiaulietė Aušra Grabauskienė, kuri nuplaukė 9 km 700 m, trečia liko Audronė Vaškienė įveikusi 8 km 700 m. Vyrų tarpe laimėjo, jau trečius metus iš eilės dalyvaujantis, Šiaulių miesto plaukikas Martynas Kasperavičius (12 km 500 m), antras buvo Vilmantas Krasauskas (10 km 870 m), trečias - Žilvinas Grigaitis (10 km 450 m.), pastarieji plaukikai iš Marijampolės. Jaunesniųjų grupėje pirmą vietą laimėjo Panevėžio plaukikė – trylikametė Rugilė Grištautaitė. Ji nuplaukė 11 km 100 m. Jaunuolių tarpe nugalėjo Dominykas Vaškys (8 km 850 m). Jau ne pirmą kartą varžybose dalyvavo regėjimo negalią turintys plaukikai Marius ir Marija Skripkaičiai. Marius nuplaukė 7 km 250 m, Marija 5 km 850 m. Sesė ir brolis pagerino praeitų metų rezultatus.
Varžybose talkino Sporto centro jaunieji sportininkai, Elektrėnų moksleiviai.