ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS


Tarptautinis Lietuvos ir Norvegijos projektas
Beactive Europos sporto savaitė
›› "VIETOJ GATVĖS - KREPŠINIS" turnyras
Mokinių sveikatinimas ir mokymas plaukti
"Kai mūsų širdys plaka išvien" krepsinio turnyras
"Aš esu, buvau ir būsiu mokinys"
"Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje"
VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras 2013 m. vykdė Elektrėnų savivaldybės mokinių sveikatingumo ir fizinio aktyvumo programą, kurią finansavo Elektrėnų savivaldybės administracija iš Visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšų. Šiam projektui įgyvendinti buvo numatytos kelios priemonės – plaukimo pamokų, čiuožimo pamokų ant ledo ir krepšinio turnyro „Vietoje gatvės – krepšinis“ organizavimas. Programos tikslas – stiprinti Elektrėnų savivaldybės moksleivių sveikatą, skatinti fizinį aktyvumą.
Pirmus metus vykdytos čiuožimo pamokos renovuotose Elektrėnų ledo rūmuose sukėlė didžiulį susidomėjimą tarp moksleivių, kadangi kūno kultūros pamokos buvo kitokios – ne sporto salėse ar stadionuose – o ant ledo ir su pačiūžomis. Čiuožinėjimas ant ledo tai ne tik puikus laisvalaikio praleidimas, bet ir viso kūno raumenų, laikysenos ir pusiausvyros treniruotė. Čiuožiant suaktyvėja organizmo veikla, nes gaunama daugiau deguonies, užplūsta energija, žvalumas, taip pat didėja plastiškumas ir gerėja koordinacija. Šiemet čiuožti mokėsi Beižionių pagrindinės, Vievio pradinės, Semeliškių vidurinės mokyklos bei Semeliškių vidurinės mokyklos Pastrėvio skyriaus 4-9 klasių moksleiviai. Iš viso ant ledo apsilankė virš 600 vaikų, kiekviena klasė vidutiniškai turėjo po 4 čiuožimo pamokas, o čiuožti mokė sporto instruktorė (trenerė-sporto mokytoja) Gintarė Žibortaitė.
Plaukimo pamokos moksleiviams Elektrėnų sporto centre organizuojamos jau nuo 2005 m. Tai taip pat puiki galimybė vaikams stiprinti sveikatą ir imunitetą, kadangi plaukimas kompleksiškai grūdina organizmą, skatina augimą ir vystymąsi, gerina medžiagų apykaitą ir kt. Tai ir prevencinė priemonė, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų prie vandens telkinių. Moksleiviai buvo supažindinti su saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje taisyklėmis, mokomi plaukti įvairiais plaukimo būdais, mokomi panerti į vandenį, kadangi dažniausios nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastys – nemokėjimas plaukti, maudymosi taisyklių nepaisymas ir savo galimybių pervertinimas. Šiais metais Elektrėnų savivaldybės moksleivius mokė plaukti licenzijuota plaukimo instruktorė Oksana Janavičienė. Kad būtų užtikrintos kokybiškos plaukimo pamokos, ir kad vaikai pirmas dienas drąsiau jaustųsi vandenyje buvo įsigytos ir plaukimo priemonės – plaukimo rankovės, plaukimo lazdos ir kt. Iš viso baseine apsilankė 1000 vaikų iš Elektrėnų „Ąžuolyno“, Kietaviškių ir Pastrėvio pagrindinių mokyklų, Elektrėnų mokyklos-darželio „Pasaka“.
Na ir visos programos vykdymą vainikavo gruodžio 17 d. vykusios vaikinų 16-18 m. amžiaus grupės finalinės krepšinio kovos 1-3 vietoms laimėti. Buvo malonu sulaukti savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio vizito, kuris finalininkams ir visiems varžybų dalyviams palinkėjo sėkmės ir gražių artėjančių švenčių.
Krepšinio turnyras vis labiau įsibėgėja ir tampa tradiciniu-kasmetiniu renginiu, kuris pritraukia nemažai moksleivių – ne tik krepšinio žaidėjų, bet ir jų sirgalių. Šiemet, kaip ir kasmet, krepšinio entuziastų sulaukėme iš Elektrėnų „Versmės“ ir Vievio gimnazijų, Semeliškių vidurinės mokyklos, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos, Beižionių sporto klubo „Gija“, Vievio dienos centro bei savarankiškai, iš kiemo draugų, susibūrusių komandų. Komandos buvo suskirstytos į 4 amžiaus grupes (mergaitės, 11-12 ir 13-15 m. berniukai ir 16-18 vaikinai). Iš viso suorganizuota 40 varžybų, kurios vyko spalio-gruodžio mėn. baseino sporto salėje.
Džiugu, kad vis daugėja mergaičių krepšinio mėgėjų, kurioms krepšinis ne tik žaidimas ar laisvalaikio praleidimas, bet ir draugystės, bendravimo, komandinio darbo stiprinimas. Šiemet mergaičių amžiaus grupėje I-ąją vietą laimėjo Semeliškių komanda „Dream team“, II-ąją – „Kamanės“, III-ąją – „Bitės“.
Vienintelei mažųjų 11-12 m. berniukų komandai iš Semeliškių „Ežiukai“ teko varžytis su mergaičių komandomis. Tad raginame mokyklų kūno kultūros mokytojus aktyviau burti tokio amžiaus vaikus, kad ateityje jie turėtų lygiaverčių varžovų.
13-15 m. amžiaus grupėje čempionais tapo Vievio gimnazijos moksleiviai, II ir III vietos atiteko atitinkamai jungtinei „Centro“ ir Beižionių „Gija“ komandoms.
Be abejo, azartiškiausios ir daugiausiai sirgalių sulaukusios buvo 16-18 m. amžiaus vaikinų krepšinio kovos. Šiemet šioje amžiaus grupėje varžėsi 7 komandos: Elektrėnų „Centauras“, Vievio gimnazijos komanda „Krasiva“, Semeliškių BC „Kalnas“, trys Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos ir viena Beižionių sporto klubo „Gija“ komanda. Finalinių varžybų ketvertas – Vievio gimnazija, BC „Kalnas“, „Versmė 2“ ir „Gija“. Nė vieno pralaimėjimo nepatyrę I-osios vietos medaliais pasipuošė Vievio gimnazijos moksleiviai, II-ąją vietą iškovojo „Versmė 2“ komanda, o III-oji vieta atiteko Beižionių „Gija“ vaikinams.
Už programos finansavimą VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras dėkoja Elektrėnų savivaldybei, už bendradarbiavimą ir geranorišką supratimą – Elektrėnų švietimo paslaugų centro vadovei Vidai Mikalajūnienei, Vievio gimnazijos ir Semeliškių vidurinės mokyklos direktoriams, kurie skyrė transportą moksleivių pavežėjimui bei kitiems prisidėjusiems prie projekto vykdymo.
Dėkojame kaip visada sėkmingai dirbusiai teisėjų komandai: Rokui Verikui, Deividui Laimučiui, Danieliui Baslyk, taip pat naujam jų komandos nariui Deividui Pranckūnui bei šiemet labai pagelbėjusiam ir keletą varžybų Semeliškių vidurinėje mokykloje suorganizavusiam – kūno kultūros mokytojui Juozui Gudeliūnui.
Norime sau ir visiems projekto partneriams, vykdytojams ir dalyviams, įstaigų vadovams, mokyklų direktoriams, mokytojams, savanoriams, sporto entuziastams palinkėti gražių artėjančių švenčių, būti sveikiems, aktyviems, atviriems geriems darbams, kad ir ateinančiais metais mums būtų svarbūs Elektrėnų savivaldybės moksleiviai, jų užimtumas, jų fizinės gerovės kūrimas, sporto skatinimas, bendruomeniškumo ugdymas, kad niekur nedingtų supratimas, jog pilnavertės asmenybės vystymuisi, augimui reikalinga kompetencinių gebėjimų visuma. Tad padėkime jiems tobulinti ne tik žinias, bet išmokykime juos rūpintis ir kūno sveikata, skatinkime jų fizinį aktyvumą.
Nuotraukos:


© 2015 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS. Visos teisės saugomos.