ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS


Muziejai
Bažnyčios
Piliakalniai, kalvos…
Architektūros ir istorijos paminklai
Turizmas
Elektrėnų marios yra trečias pagal dydį dirbtinis Lietuvos ežeras, turintis dešimtis salų ir įlankų. Jo ilgis – 11 km, plotis – 3 km. Giliausia vieta siekia 31 metrą. Elektrėnų marios, tai viena mėgstamiausių elektrėniečių poilsio vietų.
Vasarą Elektrėnų savivaldybės ir kitų Lietuvos apskričių gyventojai plaukioja burlaiviais, vandens motociklais. Čia populiarios įvairios vandens sporto šakos ir pramogos.
Žmones vilioja Elektrėnuose įkurti ledo rūmai. Tai pirmoji dirbtinio ledo čiuožykla Lietuvoje.
Elektrėnų "Ąžuolyno" vidurinėje mokykloje yra susiformavusios gilios literatūrinės tradicijos. Čia yra literatūros ir meno muziejus, literatūrinis kiemelis, įrengtas pagal lietuvių liaudies pasaką "Eglė žalčių karalienė". Šiame kiemelyje kiekvieną pavasarį vyksta "Poezijos pavasaris", kuriame dalyvauja svečiai ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Mokyklos eksterjerą ir interjerą puošia tautodailininko Ipolito Užkurnio medžio skulptūros literatūros temomis.
1996 metais Elektrėnuose pastatyta katalikų Marijos Kankinių Karalienės bažnyčia, simbolizuojanti septintąjį Lietuvos krikšto šimtmetį. Joje rengiami atgailos vakarai, religinės muzikos koncertai.
Miesto gyventojai turi galimybę aktyviai ilsėtis sporto salėse, baseine, atrakcionų parke "Vaikų pasaulis".
Abromiškėse gražioje vietoje įsikūrusi visoje Lietuvoje garsėjanti Abromiškių reabilitacijos ligoninė. Prie pat Elektrėnų ežero yra vaikų sanatorija. Taip pat šiame kaime yra dvaras, kurio mediniai rūmai statyti keliais etapais.
Mažesnieji kaimeliai šiaurinėje dalyje ribojasi su mišku, už kurio teka Neris ir atsiveria Kernavės panorama.

© 2015 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS. Visos teisės saugomos.