ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS


Ledo ritulys
Dailusis čiuožimas
Dziudo
Krepšinis
Plaukimas
Intriga krepšinyje

Balandžio 12 d. įvyko 2016 m. Elektrėnų savivaldybės pavasario krepšinio turnyro pirmos grupės varžybos tarp Elektrėnų sporto centro ir Elektrėnų PGT komandų. Po labai itemptų rungtynių pergalę šventė Elektrėnų PGT komanda.

Pirmajį kėlinį pataikydami daugelį metimų ir gan neblogai gindamiesi Elektrėnų PGT komanda laimėjo rezultatu 27:21. Antrąjame kėlinyje abi komandos atakuodamos krepšį demonstravo greitą bei malonų akiai krepšinį, bet vėl geriau sekėsi Elektrėnų PGT vyrams (23:20). Po ilgosios pertraukos užsivedę Elektrėnų sporto centro krepšininkai, K. Jovaišos ir M. Kaminsko pastangų dėka persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Puikiai gindamasi ESC komanda priešininkams leido pelnyti tik 12 taškų, o patys įmetė 22. Po trečio kėlinio rezultatas buvo 62:63 Elektrėnų sporto centro naudai. Tačiau ketvirtame kėlinyje vyko įnirtinga kova. Sporto centras toliau pirmavo ir kontroliavo rungtynių eigą pirmasias penkias minutes, be EPGT net negalvojo lengvai pasiduoti, jie taip užspaudė savo varžovus, kad Sporto centro komanda per paskutinias 3 minutes nepelnė nei vieno taško ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 82:78.
Mus vienija futbolas

Turėdama didelių vilčių žaisti atnaujintame miesto stadione Elektrėnų futbolo bendruomenė aktyviai užbaigia salės futbolo sezoną. Pasibaigus, Elektrėnų savivaldybės sporto centro organizuoto Elektrėnų savivaldybės turnyrui į kovą stojo futbolo veteranai (virš 40 metų). Turnyre dalyvavo Kaišiadorių „Divenda“, Vilniaus „Sala“, Elektrėnų ir Abromiškių komandos.
Tarpusavyje sužaidus visoms komandoms, pirmavo Abromiškių komanda, antri Kaišiadorių „Divenda“, toliau Elektrėnų veteranai ir Vilniaus „Sala“. Tarp turnyro dalyvių pusė žaidejų virš 50 metų, o vyriausiasis „Divendos“ komandos kapitonas Edmundas Kručas sulaukė 65 metų. Paskaičiavus, kad kiekvienoje komandoje yra vidutiniškai po 12 žaidėjų, galima sakyti, kad tai futbolo senjorų fiesta, kur daug emocijų, judesio ir bendravimo.
Dėl trečiosios vietos aikštelėje susitiko Vilniaus „Sala“ ir Kaišiadorių „Divenda“, pastarieji rezultatu 4:1 laimėjo ir tapo prizininkais. Pirmą vietą Atvirame Elektrėnų savivaldybės veteranų mažojo futbolo 5x5 turnyre 8:6 iškovojo Elektrėnų komanda, antri liko Abromiškių futbolistai. Rezultatyviausiu tapo Elektrėnų komandos žaidėjas Ruslanas Ščerba, o geriausiu vartininku išrinktas Raimondas Blažys Kaišiadorių „Divenda“.
Lietuvos vandensvydžio čempionatas Elektrėnuose

Kovo pirmą savaitgalį Elektrėnuose vyko 2016 metų Lietuvos vandensvydžio čemionato I turo varžybos, kuriose dalyvavo 6 komandos: Vilniaus „MSC – Baltic Amadeus“, Vilniaus MSC II, Alytaus „Dzūkijos vandenis“, Elektrėnų „ESC – Žaibas“, Kauno PM I ir Kauno PM II.
Praėjusių metų čempionai Vilniaus „MSC – Baltic Amadeus“ vandensvydininkai, treniruojami Nerijaus Papaurėlio ir Tadeušo Pašuko, nesunkiai įveikė kitą Vilniaus komandą 20:6, elektrėniškius – 18:4, Kauno PM II – 20:2, tačiau paskutinėse rungtynėse sulaukė aktyvaus Kauno PM I komandos pasipriešinimo. Kauniečiai, treniruojami Artūro Šimansko, buvo nusiteikę kovingai ir tik rungtynių pabaigoje nusileido vilniečiams rezultatu 8:6 (3:1, 1:3, 3:1, 1:1). Elektrėniškių pergalė prieš kauniečius 12:15 buvo gan netikėta, tačiau varžybų šeimininkams ir žiūrovams suteikė džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. Elektrėnų komanda, treniruojama žaidžiančio trenerio Antono Sugoniako (Lietuvos rinktinės puolėjas) dar nugalėjo Kauno II komandą 16:10 ir Vilniaus MSC II ekipą 17:4, bet nusileido Alytaus sportininkams 9:11. Dzūkijos ekipa, treniruojama Artūro bei Tomo Vainikonių, nugalėjo Vilniaus MSC II 17:4 ir Kauno PM II 15:3, tačiau nusileido Kauno PM I komandai 7:9. Vilniaus MSC II komanda pasiekė vieną pergalę prieš Kauno PM II rezultatu 13:7 ir po I turo varžybų liko penktoje vietoje. Paskutinėje vietoje, nepatyrę pergalės skonio, liko Rimvydo Šimansko treniruojami Kauno jaunieji vandensvydininkai. Jų dalyvavimas čempionate, nors jie amžiumi yra žymiai jaunesni už visus varžovus, parodė, kad atkaklumu ir geru plaukimo pasiruošimu bei drąsa galima ateityje su visais varžovais kautis kaip lygūs su lygiais. Tai nauja karta iš kurios daug tikisi federacija ir visa vandensvydžio bendruomenė.
Po pirmo turo komandų užimamos vietos :
1. Vilniaus „MSC – Baltic Amadeus“ (10tšk.)
2. Elektrėnų „ESC – Žaibas“ (6 tšk.)
3. Alytaus „Dzūkijos vandenis“ (6 tšk.)
4. Kauno PM I (6 tšk.)
Trijų valandų plaukimas Elektrėnuose

Elektrėnų baseine ketvirtus metus iš eilės vyko trijų valandų plaukimo varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Dalyviai varžėsi dėl Elektrėnų savivaldybės sporto centro ir Lietuvos olimpiečių asociacijos įsteigtų prizų. Varžybose dalyvavo 18 plaukikų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus. Plaukimo takelyje plaukė po 2-3 sportininkus, didesnis plaukikų skaičius negalimas dėl baseino takelių skaičiaus, todėl varžytis buvo leidžiama tik tiems, kas pirmi užsiregistravo. Tarp varžybų žiūrovų buvo vieno geriausių Lietuvos plaukiko, Lietuvos čempiono ir rekordininko Dano Rapšio tėvai, o jo sesuo Dominyka varžėsi baseine. Prieš stratą dalyviai buvo nusiteikę kovingai, vyravo draugiška atmosfera. Po starto visi tvirtino, kad plaukti patiko, bet sudėtingiausia buvo paskutines 20-25 min. Daugeliui dalyvių pavargo rankos, pečių juostos raumenys, kitiems pavargo kojos. Didžiausia dalis plaukikų plaukė laisvu stiliumi, kai kurie, nuotolio eigoje keitė plaukimo būdą. Beveik visi trumpam, po valandos ar pusantros sustodavo atsigerti ar suvalgyti atsinešto lengvo maisto. Savo auklėtiniams talkino Alytaus treneris Egidijus Kašėta. Šiais metais trijų valandų vyrų rekordas nebuvo pagerintas (13 km 550 m), o nugalėtoju tapo Deividas Ivanauskas, nuplaukęs 12 km 300 m. Moterų varžybų rekordas nuo šiol priklausys alytiškei Gretai Gataveckaitei, kuri nuplaukė lygiai 12 km. Varžybų nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Elektrėnų savivaldybės sporto centro direktorius Audrius Valaiša, Olimpinis čempionas Vladas Česiūnas ir Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė Birutė Statkevičienė.

Rezultatai:
Vaikai:
1. Redas Taranauskas – 11 km 200 m
2. Ronaldas Kidikas – 10 k 750 m
3. Justas Jankauskas – 10 km 250 m
4. Mantas Marcinkevičius – 9 km 450 m

Vyrai:
1. Deividas Ivanauskas – 12 km 300 m
2. Mantas Kasperavičius – 12 km 100 m
3. Žilvinas Grigaitis – 11 km 200 m
4. Marius Jankauskas – 10 km 400 m
5. Laurynas Urbšys – 10 km 150 m
6. Andrius Munauskas – 9 km 700 m

Moterys:
1. Greta Gataveckaitė – 12 km
2. Dominyka Rapšytė – 11 km 300 m
3. Austina Kasperavičiūtė – 10 km
4. Sandra Valančiauskaitė – 6 km 500 m
5. Sigita Janušytė – 5 km 900 m

Neįgaliųjų plaukimas (regėjimo negalia)
1. Marius Skripkaitis – 6 km 900 m
2. Oksana Dobrovolskaja – 6 km 450 m
3. Marija Skripkaitytė – 4 km 150 m

2015 metų geriausių savivaldybės sportininkų pagerbimas

2016 m. sausio 29 d. Elektrėnuose vyko 2015 metų geriausių savivaldybės sportininkų pagerbimas. Į Elektrėnų viešosios bibliotekos konferencijų salę pagerbti ir kartu pasidžiaugti sportininkų pasiektais rezultatais rinkosi įvairių sporto šakų sportininkai, jų tėvai, draugai ir artimieji, treneriai. Šventės vedantysis Eividas Žemaitaitis pademonstravo, kad ne tik puikus sportininkas, bet ir šaunus renginių vedėjas. Pasveikinti ir pagerbti sporto visuomenės atvyko puiki atlikėja Eglė Jakštytė bei mažieji Elektrėnų sportinių šokių klubo „Žiburėliai“ šokėjai Gabrielius Pranukevičius su partnere Elija Kisieliūte, kurie padovanojo linksmąją Čia Čia.

Nominantai buvo apdovanoti šiose kategorijose:
Už aukštus sportinius rezultatus 2015 metais
1. Andrej Klokov ( Dziudo) Treneris Kęstas Vitkauskas
2. Antanas Kmieliauskas (Dziudo) treneriai; Ramūnas Žemaitaitis, Gintautas Akelis
3. Kęstutis Vitkauskas ( Dziudo) treneris Kęstas Vitkauskas
4. Asta Juknienė (Smiginis)
5. Erikas Cchovrebovas (Dziudo) Kęstas Vitkauskas
6. Eugenijus Sladkevičius ( Automobilių sportas/ralis)
7. Dovydas Kulevičius ( Ledo ritulys)
8. Greta Marija Čugunovaitė ( Dailusis čiuožimas) Trenerė Gintarė Žibortaitė
9. Eividas Žemaitaitis (Dziudo) treneris Ramūnas Žemaitaitis
10. Valdas Drabavičius ( Rankinis) Treneris Andrėjus Afoninas

Sporto viltys
1. Džestina Kutkaitė ( Dziudo) treneriai Milda Bočkovė, Ramūnas Žemaitaitis
2. Ugnius Jankūnas ( Smiginis)
3. Visvaldas Čiulada (Lao – Tai) treneris Audrius Valaiša
4. Gintarė Pališauskaitė (Baidarių ir Kanojų irklavimas) treneris Ovidijus Manomaitis
5. Artūras Golovač (Baidarių ir Kanojų irklavimas) treneris Ovidijus Manomaitis
6. Robertas Urbonavičius ir Justė Povilaitytė ( Sportiniai šokiai) treneriai Remigijus ir Astra Suslavičiai
7. Rokas Grigaliūnas (Baidarių ir Kanojų irklavimas) Ovidijus Manomaitis
8. Rokas Stankevičius ( Vandensvydis) treneris Liudas Putrimas
9. Justina Kmieliauskaitė ( Dziudo) Treneriai Ramūnas Žemaitaitis, Gintautas Akelis
10. Lukas Zenius ( Vandensvydis) treneris Liudas Putrimas
Už sportinius rezultatus 2015 metais
1. Mindaugas Zakarevičius ( Dziudo)
2. Simonas Jarukaitis ( Vandensvydis) treneris Liudas Putrimas
3. Pranas Sasnauskas ir Vitalijus Ščetininas (Būriavimas)
4. Lina Jackaitytė (Sportinė žūklė)
5. Agnė Steponavičiūtė ( Dailusis čiuožimas) trenerė Ramunė Satkauskaitė
6. Džiugas Janušaitis ir Ugnė Špiegytė (Sportiniai šokiai). Trenerė Marija Prūsaitis
7. Artūras Kupčinskas ( Salės futbolas) Treneris Ruslanas Ščerba
8. Dovidas Petkevičius ( Lengvoji atletika) Trenerė Roma Voronkova
9. Nerijus Kobelevas ( Futbolas)

Už aktyvią sportinę veiklą 2015 m.
1. Ruslanas Ščerba ( Futbolas)
2. Martynas Jasukaitis ( Lauko tenisas)
3. Gintas Lukšys ( Stalo tenisas)

Nepamirštos buvo ir Elektrėnų savivaldybę garsinančios komandos:
1. Elektrėnų „Energija“ ( Ledo ritulys)
2. FK „Vievio žiedas“ (Salės Futbolas)
3. RF „Elektrėnų Versmė“ ( Futbolas)

Elektrėnų savivaldybės sporto centras visiems sportininkams linki 2016-aisiais metais sėkmingų startų bei dar sėkmingesnių finišų!
Kalėdinis stalo teniso turnyras

Gruodžio 17 d. vakarą „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos sporto salėje stalo tenisą žaidė šios sporto šakos entuzijastai. Nežiemišką vakarą vyko Elektrėnų savivaldybės kalėdinis stalo teniso turnyras, kurį organizavo Elektrėnų savivaldybės sporto centras bendradarbiaudamas su klubu „Vieviečiai“. Kaip ir visada tarp stalo tenisininkų tvyrojo puiki šventiška nuotaika. Pasipuošę nykštukų kepurėmis sportininkai rungėsi prie stalo teniso stalų. Varžybos vyko individuliai.

Tarp moterų pirmą vietą laimėjo Rima Miseliūnienė, antrą vietą – Irma Ivoškienė, trečia liko Daiva Pranukevičienė. Vyrų tarpe tradiciškai pirmą vietą iškovojo Anatolij Pankov, antrą – Dainius Jasiulionis ir trečią klubo „Vieviečiai“ prezidentas Gintas Lukšys.
Nugalėtojus ir prizininkus medaliais ir taurėmis apdovanojo Elektrėnų savivaldybės sporto centro direktorius Audrius Valaiša ir klubo „Vieviečiai“ prezidentas Gintas Lukšys.

Elektrėnų savivaldybės sporto centras
Tarptautinis vandensvydžio turnyras Elektrėnuose
Elektrėnuose pasibaigė Tarptautinis vandensvydžio turnyras, kuriame dalyvavo Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Latvijos, Ukrainos bei Lietuvos komandos.
Lietuvos nacionalinei rinktinei pavyko laimėti prieš Latvius 27:3 ir Ukrainiečius 9:5, tačiau nusileido Gruzijos 9:13, Moldovos 4:7 komandoms bei po atkaklios kovos Baltarusijai 8:10.
Nugalėtojais tapo Moldovos vandensvydininkai nepatyrę nei vieno pralaimėjimo.

Su vienu pralaimėjimu Moldovai 9:13, antri buvo pirmą kartą po nepriklausomybės paskelbimo, atvykę į Lietuvą Gruzijos vandeniai. Trečia vieta atiteko Baltarusijai, ketvirta liko Lietuvos rinktinės komanda, penkti – Ukrainos vandensvydininkai. Pergalės skonio nepatyrę Latviai liko šešti.
Geriausiu turnyro vartininku buvo pripažintas Lietuvos rinktinės narys Andrej Pometko.
Šiomis varžybomis Lietuvos nacionalinė rinktinė baigė 2015 metų sezoną.
LSD "Žalgiris" taurę laimėjo vilniečiai
Vilniaus "Baltic Amadeus" komanda, nugalėjusi visas varžoves Elektrėnų baseine, parsivežė LSD "Žalgiris" vandensvydžio taurę.
Elektrėnuose baigėsi Lietuvos sporto draugijos "Žalgiris" vandensvydžio taurės varžybos, kuriose dalyvavo Vilniaus "Baltic Amadeus", Kauno Plaukimo mokyklos, Elektrėnų sporto centro bei Alytaus SRC "Dzūkijos vandenis" komandos.
Šias varžybas nesunkiai laimėjo trenerių Nerijaus Papaurėlio bei Tadeušo Pašuko treniruojami vilniečiai. Jie 12:7 įveikė Elektrėnų sporto centrą, 11:7 Kauno plaukimo mokyklą bei 12:6 Alytaus SRC "Dzūkijos vandenį".
Pakiliai žaidę trenerių tėvo Artūro ir sūnaus Tomo Vainikonių treniruojami alytiškiai vienodu rezultatu 13:6 nugalėjo kauniečius ir elektrėniškius bei pagrįstai pasidabino sidabro medaliais.
Bronza atiteko trenerio Artūro Šimansko treniruojamai Kauno plaukimo mokyklos komandai, kuri nugalėjo tik Elektrėnų sporto centrą 12:6.

Pergalių nepasiekusi debiutuojančio trenerio Antono Sugoniako Elektrėnų sporto centro komanda liko ketvirta. Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti vilnietis Dominykas Brekys, alytiškis Tautvydas Mikalauskas, kaunietis Jurijus Galinokas ir elektrėniškis Romas Stankevičius.
Apdovanojimus įteikė bei sėkmės sportininkams palinkėjo LSD "Žalgiris" prezidentas Algirdas Vasiliauskas, žadėjęs, kad ir sekančiais, jubiliejiniais Lietuvos vandensvydžiui 85 metais, šios varžybos bus taip pat sėkmingai vykdomos.

Elektrėnų savivaldybės sporto centras
Elektrėnų seniūnijos sportininkų delegacija Jonavoje
Lietuvos seniūnijų žaidynės – didžiausias masiško sporto sisteminis renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją. Seniūnijų žaidynių idėja – pakviesti visus šalies gyventojus reguliariai sportuoti gyvenamosiose vietose ir tokiu būdu didinti jų fizinį aktyvumą, kaip svarbiausią sveikatingumo veiksnį. Tikslas – pasiekti, kad šalies gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamosiose vietose. Uždaviniai – skatinti sporto visiems plėtrą šalies regionuose, puoselėti kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, didinti gyventojų fizinį aktyvumą.

Pajėgiausios sporto mėgėjų komandos, tame tarpe ir Elektrėnų savivaldybės sportininkai mėgėjai pateko į antrojo etapo varžybas, kurios jau vyko zonose.
2015 metų Lietuvos VIII seniūnijų sporto žaidynių atrankinės varžybos šeštadienį (rugpjūčio 29 d.) vyko Jonavoje, kur dėl patekimo į finalines kovas grumėsi ne tik Jonavos, šeimininkų, komandos, bet ir mes, svečiai iš Elektrėnų, Kauno miesto ir rajono, Ukmergės, Kėdainių, Kaišiadorių, Birštono rajonų.
Sportininkai savo jėgas išmėgino aštuonių sporto šakų rungtyse – krepšinis, tinklinis, smiginis, stalo tenisas, šachmatai, šaškės, futbolas.

Po įvairių sporto šakų varžybų Joninių slėnyje vyko apdovanojimo ceremonija, kurioje taures ir medalius teikė Jonavos rajono mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, Kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojai Laurynas Gailius bei Dalia Venckevičienė.
Pagal varžybų nuostatus, šiame antrajame etape svarbiausios buvo kiekvienos sporto šakos varžybos, nes į finalą, kuris rugsėjo 19 d. vyks Utenoje, vyks visi rungčių prizininkai, išskyrus futbolą, kur finale grumsis tik po dvi kiekvienos zonos geriausias komandas tame tarpe ir Elektrėnų futbolininkai – sidabro laimėtojai.

Finale dalyvaus šie Elektrėnų sportininkai pagal atskiras sporto šakas, užėmusieji prizines vietas Jonavoje:
Smiginio komanda - II vieta
vadovė Asta Juknienė
Roma Ramanauskienė
Romas Liutkevičius
Saulius Kanapickas

Šaškės – II vieta
vadovas Zigmas Jakubauskas
Juozas Židelis, Anatolijus Šugajevas, Birutė Kazlauskienė

Šachmatai – I vieta
vadovas Reinoldas Bačianskas
Diana Pažerienė, Edmundas Einoris, Vidas Bartkus

Stalo tenisas- III vieta
Irma Ivoškienė, Anatolijus Pankovas , Dainius Jasiulionis

Futbolas - II vieta
Ignas Miškinis
Romas Ščiuka
Šarūnas Leonavičius
Aurimas Gudelis
Robertas Kerdokas
Mantas Strasevičius
Julius Draginis
Donatas Žukovas
Sigitas Vasiliauskas

Finalinėse varžybose vedama bendroji įskaita tarp savivaldybių ir seniūnijų komandų.
Nugalėtojai ir prizininkai nustatomi pagal didžiausią surinktų taškų sumą. Surinkus vienodai taškų, pirmenybė teikiama savivaldybėms ir seniūnijoms, kurių komandos iškovojo daugiau pirmų vietų finalinėse varžybose. Visi sportininkai kurie patekome į III etapo – finalines varžybas – 2015 m. rugsėjo 19 d. Utenoje.
Bėgimas aplink Elektrėnų marias
Jau 44 metai iš eilės kiekvieną birželio mėnesį vyksta bėgimas aplink Elektrėnų marias, kurį organizuoja Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras. Šiais metais birželio 21 d. į pusės maratono bėgimą susirinko 160 bėgikų iš visos Lietuvos.
Bėgikai startavo 11 valandą. Juos išlydėjo ir sėkmės linkėjo Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis bei Elektrėnų garbės pilietis Pranas Noreika.
Vieni sportininkai bėgo 10 km, bet didžioji dalis bėgikų dalyvavo pusės maratono bėgime 21 km. Taip pat džiugino šiaurietiško ėjimo atstovai aktyviai žingsniavę 10 km trasa.
Tradiciškai bėgimas aplink Elektrėnų marias yra įtraukiamas į Lietuvos bėgimo taurės tvarkaraštį, tačiau įskaitiniu bėgimu laikoma tik 21,098 km distancija. Renginį vedė ir naujienas iš trasos komentavo Bėgimo taurės etapų organizatorius Audrius Jaraminas.
Geriausią laiką pasiekęs elektrėnietis Julius Važgėla maratone aplink marias dalyvauja nuo 2003 metų. Bėgimas yra tapęs jo gyvenimo būdu.
Vaikų amžiaus grupėje pirmasis atbėgo dvylikametis Enrikas Pliskauskas, kuris šiemet dalyvauja jau ketvirtame bėgime: pirmasis buvo Nepriklausomybės mylios bėgimas Elektrėnuose, paskui sekė Trakai, Vilnius ir bėgimas aplink Elektrėnų marias. Antras vaikų grupėje atbėgo ir tik per plauką atsiliko nuo Enriko kitas elektrėnietis Mantas Pečiulis, pastarasis buvo apdovanotas ir kaip jauniausias bei lengviausias bėgimo dalyvis.
Tradiciškai apdovanotas ir vyriausias dalyvis, juo tapo 72-ejų Stasys Čirba iš Vilniaus.
Šiaurietiško ėjimo rungtyje apdovanoti buvo keturi mūsų savivaldybės gyventojai. Tarp moterų antrą vietą užėmė Karolina Andriulevičiūtė, trečioje liko Rasa Stankecvičienė. Tarp vyrų pirmasis atžygiavo Juozas Gudeliūnas, o trečias - Gediminas Kriščiūns.
Tuo pačiu metu šalia stadiono vyko bočios žaidimo varžybos skirto LSD „Žalgirio“ taurei laimėti. Pirmą vietą laimėjo Rytis Triponas, antrą – Irmantas Pikas ir trečioji atiteko Arimantui Kondratjevui.

10 km trasą greičiausiai įveikė:
Moterys:
1. Sonata Galvydienė (00:47:21)
2. Lilija Kurnosova (00:49:26)
3. Olga Afanasjeva (00:49:26)

Vyrai:
1. Vitalijus Afanasjevas (00:34:49)
2. Dovydas Stašys (00:35:36)
3. Valentas Jonaitis (00:37:03)

21 km distancijos nugalėtojais tapo:
Moterys:
1. Nadežda Roždestvenskaja (01:33:21)
2. Jolita Kurtinaitienė (01:34:41)
3. Jolanta Ginsevičiūtė (01:41:54)

Vyrų gretose greičiausi buvo:
1. Remigijus Šnioka (01:15:37)
2. Petras Paranckūnas (01:19:02)
3. Igoris Černikovas (01:19:17)

Bėgimo nuotraukų galeriją rasti galite čia : spauskite čia >>>
Visi rezultatai: spauskite čia >>>
Elektrėnuose - VIII LSSŽ I etapo varžybos
Šias žaidynes organizuoja Lietuvos sporto asociacija (LSA) „Sportas visiems“ kartu su miestų bei rajonų savivaldybėmis. Projekto partneris yra Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
Renginio tikslas - pasiekti, kad šalies gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamose vietose, o uždaviniai - skatinti sporto visiems plėtrą respublikos regionuose, puoselėti kūno kultūrą bei mėgėjų sportą, didinti gyventojų fizinį aktyvumą; nustatyti sportiškiausias Lietuvos seniūnijas, mikrorajonus ir savivaldybes; gerinti visuomenės narių tarpusavio supratimą, toleranciją, bendravimą.

Priemonė kasmet vyksta trimis etapais. Pirmąjį organizatoriai (vietų sporto centrai - SC) savivaldybėse rengia balandžio - birželio mėnesiais; antrąjį atrankinį septyniose zonose (Jonavos, Gargždų, Utenos, Kelmės, Marijampolės, Šilalės, Šalčininkų) vykdys atitinkamas sutartis su LSA pasirašiusios savivaldybės arba SC iki rugsėjo 6 d.; trečiąjį finalinį Utenoje - Lietuvos sporto asociacija „Sportas visiems“ kartu su ano rajono administracija Utenoje rugsėjo 19 – ją . II LSSŽ pakopoje savo jėgas išbandys atitinkamų sporto šakų komandos – nugalėtojos, o į finalinį etapą pateks zonose I – III vietas iškovojusios dalyvių grupės, išskyrus futbolo žaidėjus (rengėjai kvies po dvi geriausias ekipas iš kiekvieno aukščiau minėto regiono).

Pasiekusieji finalą parodys savo gebėjimus žaisdami futbolą 5x5, krepšinį 3x3, parko tinklinį 3x3, stalo tenisą, smiginį, šaškių bei šachmatų varžybose, traukdami virvę, seniūnų trikovės varžytuvėse. Kaip ir ankstesniais metais, minimose sporto šakose nustatytas tikslus dalyvių skaičius.
Pas mus LSSŽ I etapo varžybas organizuoja Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras. Birželio 4 – ją buvo surengtos stalo teniso varžybos. Jose dalyvavo Elektrėnų (Daiva Pranukevičienė, Dainius Jasilionis, Artūras Minkevičius), Vievio (Irma Ivoškienė, Zenonas Pukėnas, Gintas Lukšys), Kietaviškių (Romualda Ramanauskienė, Dominykas Pankov, Anatolij Pankov), Beižionių (Regina Misiūnienė, Žilvinas Rinkevičius, Deividas Rinkevičius) komandos. Nugalėjo vieviečiai, sunkioje kovoje įveikę elektrėniškius, treti buvo kietaviškiečiai.

Po kelių dienų, birželio 6 - ją, varžėsi keturios mūsų savivaldybės 20 – 40 metų amžiaus krepšininkų grupės. Pergalę šventė Beižionių SK „Gija“ (Dainius Palčiauskas, Karolis Jovaiša, Raimondas Sadkauskas, Visvaldas Ašmena), antrąją vietą užėmė elektrėniškiai (Darius Gervickas, Marius Radvila, Vidmantas Pupininkas, Konstantinas Bakanovas), o trečiąją – pirmųjų žemiečiai (Juozas Gudeliūnas, Saulius Brazinskas, Audrius Sviglinskas).
Parko tinklinį žaidė aštuonios Elektrėnų, Vievio bei Pastrėvio seniūnijų vaikinų komandos ir trys Elektrėnų bei Vievio sen. merginų komandos. Tarp jaunuolių pirmąją vietą iškovojo vieviečiai Vaidas Bertlingas, Tomas Ivanovas, Arminas Kančiauskas, antrąją - „SC“ (Elektrėnai, sporto centras) ekipos nariai Kostas Bakanovas, Darius Bočkovas, Brainas Miškinis, trečiąją – „Koldūnai“ (Elektrėnai) Matas Minkevičius, Roman Slobožan Egidijus Šimkevičius. Tinklininkių rezultatai buvo tokie: I v. džiaugėsi Vytautė Urbonaitė, Aiva Davidavičiūtė, Ieva Maksimavičiūtė Vievis „Vištos“), antrąja –Greta Arlauskaitė, Justina Ivanovaitė, Greta Virpšaitė, Indrė Radzevičiūtė (Vievis, „Tobulas fuksas“), trečiąja –Jonė Palaimaitė, Aurelija Černiauskaitė, Justė Baradulinaitė (Elektrėnai, „Versmė“). Tąsyk vėlyvą popietę susitiko Elektrėnų seniūniją atstovaujančios keturios šachmatininkų ir trys šaškininkų komandos. Tarp pirmųjų nugalėjo žaidėjai Viktoras Astikas, Irena Zikienė ir Gytis Kopustinskas, tarp antrųjų – Anatolijus Šugajevas Juozas Žydelis bei Vlada Kibarienė. Birželio 10 d. LSSŽ I etape susitiko smiginio mėgėjai, o 20 d. rungsis futbolininkai.

Mūsiškiai sportininkai vyks į atrankinę zoną Jonavoje, kur varžysis su Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Ukmergės rajonų ir Kauno miesto, Elektrėnų bei Birštono komandomis.
Pergalės ateina kartu su patirtimi
Atviras Baltijos šalių vandensvydžio čempionatas Elektrėnuose baigėsi Baltarusijos rinktinės pergale, kuri tepralaimėjo lenkams 8:11 ir surinko 6 tšk. (įvarčių skirtumas 63:30). Tiek pat taškų surinkę lenkai – antri (58:30), o trečia – Moldovos rinktinė (45:26).
Ketvirtą vietą užėmė Lietuvos rinktinės vandensvydininkai ( 2 tšk.; įvarčių skirtumas 53:36), o penkti – latviai (0; 9:103). Mūsų rinktinė nugalėjo latvius 27:3, bet pralaimėjo Baltarusijos (9:13), Lenkijos (12:13) ir Moldovos (5:7) ekipoms.
Nugalėtojams taurę ir medalius įteikė Lietuvos vandensvydžio federacijos prezidentas Viktoras Tonkichas.
Visoms komandoms, išskyrus Moldovos vandensvydininkus, turnyras buvo puiki repeticija prieš Europos čempionato atrankos antro etapo varžybas.
Iš turnyre Elektrėnuose dalyvavusių komandų čempionato pirmame etape sėkmingiausiai žaidė lenkai, kurie savo pogrupyje tepralaimėjo stipriai Rusijos rinktinei.
KELIONĖ. Ilgiausiai į Elektrėnus autobusu vyko Moldovos komanda, kuriai teko įveikti 1350 km. Jų treneris Michailas Nagornas džiaugėsi, kad nuo praėjusių metų jiems jau nereikėjo vizų į Europos Sąjungos šalis ir laukti pasienio eilėse po 4-5 valandas, kaip buvo ankstesniais metais.
Komanda ankstų rytą išvažiavo ir vėlai naktį pasiekė Minską. Čia žaidėjai pernakvojo ir toliau 200 km važiavo į Vilnių.

„Mūsų atvyko 16 žmonių, per penkerius metus esame nuolatiniai šių varžybų dalyviai. Ir žaidėjams, ir komandos vadovams Lietuvoje labai patinka. Tačiau šįkart atvažiavo ne visi geriausi Moldovos žaidėjai, rinktinėje yra nemažai studentų, kurie laiko įskaitas ir egzaminus.
Atvirame Moldovos suaugusiųjų čempionate dalyvauja 4 mūsų komandos ir nacionalinės Ukrainos bei Baltarusijos rinktinės. 2004 m. labai sėkmingai žaidėme Europos čempionato B grupės varžybose, kur tapome vicečempionais“, - pasakojo Moldovos rinktinės vyr. treneris M. Nagornas.
Treneris prisiminė 1969 m., kada, jis, 16-metis, atstovavo Moldovos komandai ir dalyvavo SSRS moksleivių spartakiadoje Cakchadzore. Tada jie užėmė 11-ą vietą iš 16 dalyvavusių moksleivių rinktinių ir tai treneris įvardijo kaip gerą pasiekimą. Lietuvos moksleivių rinktinėje, kuri tada užėmė 12- ą vietą, žaidė ir dabartinis Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda. Nuo to laiko ir užsimezgė glaudūs Moldovos ir Lietuvos vandensvydininkų ryšiai.
„Rolandas Vizgirda – puikus organizatorius, jeigu ko nors imasi, viską padaro be priekaištų. Ir šiemetinis atviras Baltijos šalių čempionatas mums labai patiko. Nesigailime, kad atvažiavome, o ir ateityje su malonumu vyksime į Lietuvą. Čempionate galėjome būti ir pirmi, ir antri, ir ketvirti. Tačiau mums svarbu ne vien įvarčiai ir pergalės, bet ir atvykimas į labai draugišką šalį“, - sakė M. Nagornas.
Moldovos vandensvydininkams ypač patiko Elektrėnų plaukimo baseinas, kokio jie neturi Kišiniove, kur susibūrę pagrindiniai šalies rinktinės žaidėjai. Moldovoje vandensvydis – populiari sporto šaka, turi gražias tradicijas. Daug jų vandensvydininkų, olimpinių žaidynių prizininkų, pasaulio čempionų anksčiau žaidė Rumunijos, Prancūzijos, Vokietijos klubuose.
Moldovos vandensvydžio mokykla garsėjo visame pasaulyje. Tačiau dabar jie susiduria su baseinų problema. Pasak M. Nagorno, Kišiniove tėra vienas vienintelis didesnis baseinas ir du mažesni, kur ugdomi vaikai. Ankstesniais metais buvo trys 50 m ilgio baseinai, tačiau dabar jie jau uždaryti.
Moldovos rinktinės vyr. treneris liko patenkintas užimta trečia vieta, kadangi trys komandos surinko po lygiai taškų. Jų komandoje žaidžia ir du jau ne pirmos jaunystės sportininkai: Sergejui Vitosinčiui – 51-eri, o Andrejui Čistiakovui – 50 metų.
DRAMA. Tikra drama baseine vyko per Lietuvos ir Lenkijos rinktinių rungtynes. Nepaisant pralaimėjimo (12:13) mūsų šalies rinktinės vyr. treneris Nerijus Papaurėlis jas įvardijo kaip geriausiai sužaistą susitikimą. Pradžia buvo siaubinga: pirmą kėlinį lenkai laimėjo 5:0.
Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda tą momentą pakomentavo taip: „Mūsiškiai rungtynes pradėjo be jokio ugnelės, ryžto, o lenkų akys degė, žaidėjai veržėsi į kovą. Jau tapo lietuvišku bruožu, kad mes varžovus vis laiką vejamės. Pralaimint 0:5, mūsiškiams buvo geras šaltas dušas. Po pertraukos komanda įsižaidė, ypač puikiai kovojo Egidijus Sutkus, savo tolimais metimais pasiekęs 4 įvarčius. Daugiau tikėtasi iš mūsų lyderio Jano Bakulo, žaidžiančio Lenkijos čempionate ir su Varšuvos „Legia“ komanda kovojančio dėl bronzos medalių. Jo sportinė forma dabar yra prastesnė nei buvo per Lietuvos čempionatą. Be to, lenkai Janą gerai pažįsta, jį kruopščiai dengė. Antrą kėlinį laimėjome 4:1 ir viskas atsistojo į savo vietas“.
Tikra drama prasidėjo trečią kėlinį, kada rezultatas buvo lygus 10:10, o po to ir 11:10 mūsų naudai. Likus 1,5 min. iki rungtynių pabaigos, sužibo viltis nugalėti galingą lenkų komandą arba bent jau baigti mačą lygiosiomis. Tačiau lemiamu momentu klaidą padarė Baltarusijos teisėjas, įskaitęs abejotiną įvartį.
Nesutikęs su teisėjų sprendimu ir savo nuomonę išreiškęs teisėjui, iš baseino buvo išprašytas antrasis mūsų treneris Tadas Pašukas. Iš aikštės buvo išvarytas ir vienas iš lenkų žaidėjų, taip pat jų komandos antrasis treneris. Įtampa didėjo.
Paskutinę minutę Lietuvos vandensvydininkai, turėdami žaidėjo persvarą, atakavo ir nepasinaudojo puikia proga pasiekti įvartį. Iki rungtynių pabaigos likus 16 sek., lenkai kontratakavo ir nuginklavo vilnietį Andrejų Pometko.
LVF generalinis sekretorius R. Vizgirda gyrė jaunąjį Julių Goštautą, veteraną Egidijų Sutkų, Rimantą Jakutį, kurį laiką rungtyniavusį Ispanijoje.
„Momentais mūsų rinktinė žaidė labai gerai, bet momentas darė vaikiškų klaidų. Žaidimas buvo banguotas. Po Europos čempionato atrankos turnyro mūsų rinktinė prieš savaitę teturėjo vos vieną trumpą treniruočių stovyklą. Janas Bakulo žaidžia Lenkijoje, Rimantas Jakutis – Ispanijoje, Linas Liūdžius – Anglijoje. Komandai trūko susižaidimo“, - teigė R. Vizgirda.
Paskutinę varžybų dieną buvo laukiama atkaklių senų varžovų ir draugų Baltarusijos ir Lietuvos rinktinių rungtynių. 13:9 laimėjo svečiai, nors tris kėlinius ir vyko apylygė kova. 4 įvarčius pelnė 46 metų Egidijus Sutkus.
NENUSIVYLĖ. 2013-aisiais – čempionai, 2014-aisiais – vicečempionai, 2015-aisiais – ketvirtoji vieta. Toks Lietuvos rinktinės pasirodymas Baltijos šalių čempionate pastaraisiais metais.
„Šiemetiniu pasirodymu tikrai nesu nusivylęs, susirinko labai pajėgios komandos. Mums paprasčiausiai pristigo tokio lygio rungtynių, kurių per metus žaidžiame vos po keletą, patirties. Visi Baltarusijos žaidėjai yra profesionalai, treniruojasi dukart per dieną, lenkai iš dalies irgi. Lenkijos čempionatas vyksta nuo spalio iki birželio mėnesio, komandos žaidžia daug rungtynių.
Moldovos komanda dalyvauja Rumunijos čempionate. Pavargęs čempionate buvo Janas Bakulo, kuris penkis savaitgalius iš eilės dalyvavo varžybose Lenkijoje ir Lietuvoje. Jo indėlio labai trūko. Savo meistriškumu artėjame prie Baltarusijos, Lenkijos, Moldovos rinktinių, tačiau neaišku, ar mūsų žaidėjams pavys profesionaliau treniruotis.
Norint nugalėti minėtas komandas, reikia profesionaliau treniruotis ir dalyvauti gero lygio varžybose. Tačiau mūsų sportininkai mokosi, o kai kurie dirba“, - kalbėjo rinktinės vyr. treneris N. Papaurėlis.
Geriausiu mūsų rinktinės žaidėju čempionate pripažintas motyvuotas ir ambicingas jaunasis R.Jakutis, kuris porą metų rungtyniavo Ispanijoje. Kiek patobulėjo, tačiau nepavykus mokslų pratęsti Ispanijoje, jis dabar grįžo ir toliau mokysis Lietuvoje.
PLANAI. Dviem savaitėms atkėlus Europos čempionato atrankos antro etapo turnyrą, kuris vyks rugsėjo 25-27 d., susijaukė visi Lietuvos vandensvydžio rinktinės planai. Buvo numatytas Rimanto Tonkūno turnyras, į kurį gi vėl turėjo atvažiuoti visos šio atviro Baltijos čempionato komandos, tačiau jų planai ir kažkiek pasikeitė.
Tačiau po dviejų savaičių trims dienoms atvyks Baltarusijos rinktinė, kuri su mūsų nacionaline komanda sužais draugiškas rungtynes. Nuo birželio iki liepos vidurio Lietuvos rinktinės vandensvydininkams numatytas poilsis, o po to bus pradėta rengtis Europos čempionato atrankos antram turnyrui.
„Šis sezonas mums neįprastas, labai ilgas. Sausio-vasario mėnesiais jau reikėjo rengtis čempionatui. Jaučiasi žaidėjų nuovargis. Rugpjūčio pabaigoje žadame vykti į tradicinį turnyrą Vokietijoje, kuriame jau dalyvaujame 14 metų“, - sako N. Papaurėlis.

Atviras Baltijos šalių vandensvydžio čempionatas ir kitąmet vyks Lietuvoje.

Parengė Marytė Marcinkevičiūtė
Čempionai - vėl tie patys
Sekmadienį Elektrėnų baseine baigėsi Lietuvos vandensvydžio čempionatas.
Lietuvos čempionais tapo Vilniaus "Baltic Amadeus" vandensvydininkai, antri liko Kauno "Dainava-Bebras", treti - Alytaus "SRC Dzūkijos vandenis"
Paskutinę jų dieną Alytaus "SRC Dzūkijos vandenis", treniruojamas tėvo ir sūnaus Artūro bei Tomo Vainikonių, nors ir garbingai pralaimėjo Vilniaus "Baltic Amadeus" 8:11, tačiau čempionate užėmė trečią vietą, nes Elektrėnų sportininkai taip pat pralaimėjo Vilniaus "Eurokam" ekipai 9:12 bei Kauno "Dainavai-Bebrui" 9:11.
Tad, kaip ir pernai, Lietuvos čempionais tapo Vilniaus "Baltic Amadeus" vandensvydininkai, antri Kauno "Dainava-Bebras", na o Alytaus "SRC Dzūkijos vandenis" pagerino savo reitingą užimdami trečią vietą. Ketvirti liko Elektrėnų sporto centras bei penkti Vilniaus "Eurokam".
Geriausiais čempionato žaidėjais pripažinti Janas Bakulo Vilniaus "Baltic Amadeus", Egidijus Sutkus Kauno "Dainava Bebras", Kęstutis Dūda Alytaus "SRC Dzūkijos vandenis", Skirmantas Motuzas Elektrėnų sporto centras bei Nikita Zacharovas Vilniaus "Eurokam".
Tuo sezonas vandensvydininkams nesibaigė. Jau po dviejų savaičių Lietuvos rinktinė dalyvaus Baltijos šalių atvirame čempionate, kuris taip pat vyks Elektrėnuose ir į kurį atvyks Lenkijos, Latvijos, Moldovos bei Baltarusijos nacionalinės rinktinės. Gegužės gale Elektrėnuose dar vyks Lietuvos vilčių žaidynės, kuriose dalyvaus šešios vandensvydžio komandos.
Lietuvos vandensvydžio jaunučių čempionais tapo Vilniaus sporto centro vandeniai
Elektrėnuose savaitgalį vyko Lietuvos vandensvydžio jaunučių čempionatas. Jame dalyvavo Vilniaus sporto centro, Vilniaus „Eurokam“, Kauno Plaukimo mokyklos, Kauno Plaukimo centro, Alytaus sporto ir rekreacijos centro bei Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai. Atkaklių kovų netrūko. Čempionais po atkaklios ir permainingos kovos tapo Vilniaus SC jaunučiai, vadovaujami trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeuš Pašuk. Jie rezultatu 9-6 nugalėjo Alytaus SRC vandenius, treniruojamus tėvo ir sūnaus Artūro ir Tomo Vainikonių. Pergalė buvo pasiekta gan sunkiai, nes po trečio kėlinio švieslentėje rezultatas buvo 6-5 vilniečių naudai. Galimybių išlyginti rezultatą alytiškiai turėjo labai daug, tačiau dauguma jų smūgių skriedavo į virpstą arba tiesiai į vartininką. Neišnaudoję realių progų alytiškiai tenkinosi antrąja vieta. Vilniečiai 20-0 sutriuškino bendraamžius iš sostinės „Eurokam“, 9-3 įveikė Elektrėnus, 8-2 Kauno PM ir 23-3 Kauno PC. Trečią vietą užėmė Rimvydo Šimansko ir Lauryno Svypo treniruojama Kauno Plaukimo centro komanda - jie 13-5 nugalėjo Kauno PM, 6-3 įveikė Elektrėnus, 21-3 „Eurokam“ bei 10-14 nusileido Alytui. Reikia paminėti, kad sparčiai tobulėjantys Kauno PC jaunučiai keletą metų buvo jaunesni už kitų komandų vaikinus - tai ateities komanda, kurių pergalės dar bus vėliau. Ketvirti liko Artūro Šimansko jaunučiai pasiekę pergales 6-3 prieš Elektrėnus ir 11-2 įveikę „Eurokam“ bei pralaimėję 4-11 alytiškiams. Penkti pasiekę vieną pergalę prieš Vilniaus „Eurokam“ 15-6 liko Elektrėnai, treniruojami Liudo Putrimo. Elektrėnų SSM pilnai galėjo kovoti dėl prizinės vietos, tačiau pagrindiniams komandos žaidėjams nebuvo deramos paramos nuo atsarginio suolelio. Jie puikiai kovojo su visom komandom, tačiau tik po du ar tris kėlinius. Šešti buvo Vilniaus „Eurokam“ jaunučiai, kurie nors ir nepasiekė pergalių, tačiau patirties ir meistriškumo įgavo, o jų gretose žaidusi vienintelė čempionato mergina / nuostatai to jaunučių varžybose nedraudžia/ - Ivona Savickaja buvo pripažinta geriausia „Eurokam“ žaidėja. Geriausiais kitų komandų žaidėjais buvo pripažinti: Maksim Makarov -Vilniaus SC, Lukas Baliulevičius Alytaus SRC, Adomas Kelys Kauno PC, Justas Guliokas Kauno PM bei Romanas Kanapka iš Elektrėnų.
Varžybos buvo pravestos labai sklandžiai ir per pastaruosius metus, bene pirmosios, kuriose varžybų teisėjams nebuvo didelių priekaištų.
Tai be abejo didelis varžybų vyr. teisėjo A. Šečkaus nuopelnas, kuris šiose varžybose gerai sutelkė patyrusius bei jaunuosius teisėjus. Po šių varžybų buvo suteiktos kategorijos teisėjams: vilniečiams - Povilui Sriūbui, Tomui Kašėtai ir elektrėniškei Guodai Sungailaitei - Pirma kategorija, vilniečiams: Michailui Lapidai, Domui Vosyliui ir Šarūnui Beleckui - Respublikinė kategorija, o kauniečiui Sauliui Andrašiūnui -Nacionalinė kategorija.

Jau gegužės mėnesio pradžioje Elektrėnuose vyks Lietuvos čempionato finalas, mėnesio viduryje Baltijos šalių nacionalinių rinktinių atviras čempionatas, bei pabaigoje Lietuvos vilčių žaidynės. Tad varžybų netrūksta ir vandensvydžio sezonas įgauna pagreitį.
Elektrėnų baseine – Lietuvos vandensvydžio čempionatas
Elektrėnuose baigėsi 2015 m. Lietuvos vandensvydžio čempionato I rato varžybos, kuriose dalyvavo Vilniaus „Baltic - Amadeus“, Vilniaus „Eurokam“ , Alytaus „Dzūkijos vandenis - SRC“, Kauno plaukimo mokykla „Bebras“ ir Elektrėnų sporto centro komandos
Šių metų čempionatas vykdomas dviem turais, antrasis turas, kuriame paaiškės čempionai vyks taip pat Elektrėnuose gegužės 1-3 dienomis.

Pirmą varžybų diena (ketvirtadienį Vilniuje susitiko dvi sostinės ekipos Vilniaus „Baltic -Amadeus“ - Vilniaus „Eurokam“. Daugkartiniai šalies čempionai, treniruojami Nerijaus Papaurėlio, nesunkiai šventė pergalę rezultatu 12-6 (2-0,3-2,3-3,4-1). „Baltic Amadeus“ daugiausia įvarčių 5 pelnė Marius Jakimčikas.
Antrą diena Alytaus „Dzūkijos vandenis“ (treneriai Artūras ir Tomas Vainikoniai) nors ir atkakliai priešinosi Artūro Šimansko treniruojamam Kauno „Bebrui“ tačiau turėjo pripažinti kauniečių pranašumą 7-11 (2-3, 3-1, 1-5, 1-2).
Alytaus „Dzūkijos vandenis“ užtikrintai laimėjo prieš Vilnius „Eurokam“ rezultatu 18-5 (3-2, 5-0, 6-1, 4-2) - alytiškis Lukas Baliulevičius pelnė 5 įvarčius. Na o Vilniaus „Baltic - Amadeus“ sutriuškino Elektrėnų sporto centrą (treneris Liudas Putrimas) 23-8 (5-1, 7-3, 8-1, 2-3).Vilnietis Janas Bakulo pelnė 6 įvarčius.
Trečią varžybų diena „Baltic - Amadeus“ komanda įveikė Kauno „Bebrą“ 13-4 (4-1, 2-2, 4-1, 3-0), vilnietis M. Jakimčikas pelnė 6 įvarčius. Įdomios ir atkaklios rungtynės vyko tarp Alytaus ir Elektrėnų komandų. Nelengvą pergalę pasiekė šeimininkų komanda 11-9 (2-2, 5-2, 1-3, 3-2). Dzūkijos komandoje pasižymėjo K. Dūda. Tokiu pat rezultatu 11-9 (3-4, 2-2, 3-2, 1-3) Kauno „Bebras“ įveikė Vilniaus „Eurokam“, vilnietis Jonas Mažeika pelnė 4 įvarčius.
Ketvirtos dienos rungtynės taip pat vyko atkakliai. Kauno „Bebras“ 12-8 (4-3, 1-3, 3-0, 4-2) įveikė Elektrėnų sporto centrą. Darius Džiugas kauniečiams pelnė 4 įvarčius, o Vilniaus „Baltic - Amadeus“ šventė pergalę prieš Alytaus „Dzūkijos vandenį“ 16-8 (4-1, 3-2, 5-2, 4-3), vilniečių gretose rezultatyviausias buvo Janas Bakulo 7 įvarčiai.
Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susikovė varžybų šeimininkai Elektrėnų sporto centras su Vilniaus „Eurokam“ vandensvydininkais. Nervingą ir įtemptą kovą laimėjo elektrėniškiai rezultatu 12-10 (2-2, 1-4, 4-2, 5-2).

Po pirmojo turo čempionato varžybų lentelė atrodo sekančiai:
1. Vilniaus „Baltic - Amadeus“ - 8 tšk.
2. Kauno PM „Bebras“ - 6 tšk.
3. Elektrėnų sporto centras - 4 tšk.
4. Alytaus „Dzūkijos vandenis - SRC“ - 2 tšk.
5. Vilniaus „Eurokam“ - 0 tšk.

Baigiamasis antras turas vyks gegužės 1-3 d. Elektrėnuose.
Elektrėnų savivaldybės sporto visuomenės žmonių pagerbimas
Vasario 17 d. Elektrėnų bibliotekos salėje vyko šventinis Elektrėnų savivaldybės sporto visuomenės žmonių pagerbimas, kurį organizavo VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras ir Elektrėnų savivaldybės sportinio judėjimo asociacija. Elektrėnų sporto visuomenės žmones sveikino ir įteikė prizus Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Vytautas Vėželis, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Ratkevičius, Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas, Elektrėnų savivaldybės tarybos nariai Ramūnas Kartenis ir Algimantas Adomaitis. Už aukštus sportinius pasiekimus 2014 m. buvo apdovanoti: Ugnius Jankūnas (smiginis, Asociacija Elektrėnų smiginio klubas „Dublis“), Andrejus Klokovas (dziudo, treneris Kęstas Vitkauskas, Elektrėnų sveikatingumo ir sporto klubas „Draugystė“), Kęstutis Vitkauskas (dziudo, treneris Kęstas Vitkauskas, Elektrėnų sveikatingumo ir sporto klubas „Draugystė“), Dovidas Šulga (Lao-Tai, treneris Audrius Valaiša, Rytų kovos menų sporto klubas „Pantera“), Visvaldas Čiulada (Lao-Tai, treneris Audrius Valaiša, Rytų kovos menų sporto klubas „Pantera“), Rokas Stankevičius (vandensvydis, treneris Liudas Putrimas).
Už sportinius pasiekimus 2014 m. apdovanoti: Gabrielė Garbaravičiūtė (smiginis, Asociacija Elektrėnų smiginio klubas „Dublis“), Greta Kliokytė (smiginis, Asociacija Elektrėnų smiginio klubas „Dublis“), Rokas Bacevičius (supermto Q klasė, Elektrėnų baikerių klubo „Klajokliai“, sporto klubas „STRANGERS SC”), Emilija Švenčionytė (dailusis čiuožimas, trenerė Ramunė Satkauskaitė, Elektrėnų dailiojo čiuožimo klubas „Svaja“), Simonas Masalskis (kalnų slidės), Greta Marija Čugunovaitė (dailusis čiuožimas, trenerė Gintarė Žibortaitė, Elektrėnų dailiojo čiuožimo klubas „Elektrėnų snaigės“), Regimantas ir Giedrius Kavaliauskai (automobilių sportas), Anatolijus Šugajevas (šaškės), Ruslanas Ščerba (futbolas).
Už aktyvią sportinę veiklą ir rezultatus apdovanoti: Povilas Denovagis (futbolas, Sporto klubas „Elektrėnų versmė“), Simonas Narvydas (lygumų slidės), Ramūnas Žemaitaitis (dziudo, Elektrėnų sveikatingumo ir sporto klubas „Draugystė“), Marija Prūsaitis (sportiniai šokiai, Elektrėnų sportinių šokių klubas „Žiburėliai“), Irmantas Zinkevičius (futbolas, Elektrėnų jaunimo futbolo centras, asociacija), Juozas Gudeliūnas, Roma Ramanauskienė, Kęstutis Jasukaitis (rankinis, Elektrėnų rankinio klubas „RK Energija“), Ruslanas Kazarevas (krepšinis), Eugenija Purienė (šaudymas), Pranas Sasnauskas (buriavimas, Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“), Rankinio klubas „RK Energija“, Futbolo komanda „Vievio žiedas“.
Specialiais prizais Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas už seniūnijų žaidynes apdovanojo smiginio komandą (Zita Narkeliūnaitė, Artūras Dunda, Romas Liutkevičius), šachmatininkų komandą (Diana Pažerienė, Edmundas Einoris, Viktoras Astikas) ir šachmatų klubo vadovą Reinoldą Bačauską.
Renginio metu šoko Ugnė Špiegytė ir Džiugas Janušaitis, dainavo Gintarė Peciukonytė, Giedrius Petkevičius, Viltė Bielskytė, Arūnas Pliskauskas ir Saulius Krilavičius.
Dėkojame Jurgitos Piliponienės individualiai įmonei ir Ramunės Bacevičienės masažo studijai „Sturio figura“ už įsteigtus prizus.

Pagerbimo akimirkos nuotraukos >>>
Trijų valandų plaukimo varžybas Elektrėnuose laimėjo kauniečiai

Jau trečią kartą Elektrėnų 50 metrų plaukimo baseine vyko 3 valandų plaukimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti, kurias organizuoja VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras. Tai nėra labai masiškos varžybos, nes tik nedaugelis sportininkų gali ryžtis plaukti tiek laiko. Dalyvaujančių tikslas yra per 3 valandas nuplaukti kuo ilgesnį nuotolį.
Startavo 17 plaukikų, tarp kurių buvo vienas geriausių Lietuvos stajerių Grantas Dapkus. Plaukikams prizus buvo įsteigusi ir Lietuvos olimpiečių asociacija (LOA). Todėl varžybas stebėjo ir plaukikus sveikino Miuncheno olimpinių žaidynių (1972) čempionas Vladas Česiūnas ir plaukikė olimpietė LOA viceprezidentė Birutė Statkevičienė, kuri yra dalyvavusi pirmose šiuose varžybose ir laimėjus jas. B. Statkevičienė šiose varžybose įveikė 9 km 350 m.

Vyrų varžybose daugiausiai nuplaukė kaunietis Grantas Dapkus, įveikęs net 13 km 550 m. Tai - naujas varžybų rekordas. Martynas Kasperavičius buvo antras (12 km 200 m), o trečias liko Marius Jankauskas (10 km 300 m).
Moterų grupėje pirma buvo kaunietė Austina Kasperavičiūtė (9 km 600 m), antrą vietą užėmė Aušra Grabauskienė (8 km 950 m), o trečia buvo šiaulietė Sigita Janušytė (5 km 300 m).
Vaikų tarpe iki 14 metų pirmą vietą nuplaukęs 9 km 100 m laimėjo Artūras Golovač, antrą – Ugnius Zdanevičius (8 km 500 m) ir trečias liko – Justas Jankauskas (8 km 400 m).
Dalyvius sveikino Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis bei Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro direktorius Kęstas Vitkauskas.

Elektrėnų kalnų ir lygumų slidininkai "bronzinės" komandos Žalgiriadoje
Slidininkus jau nuo seno į pamėgtą Ignalinos slidinėjimo trasą sukvietė Lietuvos Sporto draugijos "Žalgiris" žaidynės.
Šiais metais jos buvo organizuotos vienu metu su kalnų, lygumų slidininkais ir orientacininkais. Tai suteikė geresnį impulsą kovoms, pasijautėme kaip senais laikais esantys vieninga komanda, kuri ženkliai atstovauja Elektrėnų savivaldybei.

Šiose žaidynėse daugiausia surinkome bronzos medalių, todėl ir pasivadinome "bronzine" komanda kuri atspari lietui, vėjui, sniego nebuvimui.
Kalnų slidininkai parvyko su bronzos ir sidabro medaliais. Vyrų grupėje abi dienas džiugino Simonas Masalskas, kuris po stuburo operacijos atgauna savo sportinę formą ir rungiasi vienoje grupėje su ženkliai jaunesniais dalyviais. Amžiaus grupėje nuo 20 iki 40-ties metų slalomo milžino rungtyje jis laimėjo bronzos medalį, o slalomo rungtyje savo amžiaus grupėje ir absoliučiai įskaitoje iškovojo sidabro medalį. Moterų grupėje komandos dalyvės Birutė Gečiauskienė ir Anita Endriukaitytė slalomo rungtyje iškovojo bronzos medalius.

Lygumų slidininkai pirmą dieną kovojo asmeninėse, o antrą - estafečių varžybose, kur susirinko 10 suaugusiųjų ir 4 jaunimo komandų. Kaip ir praėjusiais metais, mūsų lygumų slidininkams šios varžybos buvo labai sėkmingos – aukso medaliais pasipuošė 2 slidininkai: 5 km rungtyje Simona Saiminikaitė ir Mindaugas Dinda. Kiti 5 komandos nariai pasipuošė bronzos medaliais : 10 km rungtyje Simonas Narvydas; 5 km - Žilvinas Rinkevičius; 3 km –Vilma Paškevičienė, Roma Ramanauskienė, Vilma Narkauskienė.
Estafečių lenktynėse lyderiais tapo trasų šeimininkai – Ignalinos slidininkai.

Elektrėnų slidininkai estafetėse sudalyvavo dvi komandos: dvi moterys –po 3 km ir du vyrai – po 5 km. Trasoje užtruko 46.39 min ir buvo penkti , nors nuo prizininkų atsiliko vos 2 min., dėl sniego stokos pritrūko treniruočių įveikti Ignalinos aukštus kalnus.
Kalnų ir lygumų slidininkų ,,bronzinės‘‘ komandos nuoširdžią padėką reiškiame Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro direktoriui p. Kęstučiui Vitkauskui ir jo administraciniam personalui už aprūpinimą transportu , nakvyne ir kt.
Gerumas – tai neabejingumas. Juk nesavanaudiška tarnystė yra visų mūsų mokestis už gyvenimą šioje nuostabioje aplinkoje.
Svarbiausia – žalgiriečių žaidynės graži šventė, puikios trasos ,susitikimas su senais pažystamais, draugais, o kai nuotaika puiki ir rezultatai geresni.

Pagarbiai
Roma Ramanauskienė
LSD "Žalgirio" žiemos sporto žaidynėse - ir žinomi veidai
Alytaus sporto rūmai praėjusį šeštadienį priklausė žalgiriečiams – vyko draugijos žiemos žaidynių šaškių, šachmatų ir stalo teniso varžybos, kuriose dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybės sportininkai..
Šiemet žiemos žaidynės 26-osios. Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ šaškių, šachmatų, stalo teniso varžybas rengia Alytuje, o slidinėjimo, kalnų slidinėjimo, orientavimosi, snieglenčių ir kalnų slidžių kroso – Ignalinoje. Čia žalgiriečiai rinksis kitą savaitgalį.
Alytuje per žaidynių iškilmingą atidarymą žalgiriečiai sulaukė didelio miesto valdžios dėmesio – atvyko meras Jurgas Krasnickas, jo pavaduotoja Nijolė Makštutienė, administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas. Žalgiriečiai sulaukė dar vieno garbingo svečio – Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Edžio Urbanavičiaus.

Meras pasidžiaugė, kad Alytus tapo patrauklus žalgiriečiams ir jie čia antrus metus susirinko kovoti dėl nugalėtojų vardų. J. Krasnickas – didelis stalo teniso entuziastas, jaunystėje pats aktyviai žaidė ir įvykdė pirmą atskyrį. Stalo teniso paslapčių jį mokė šios sporto šakos žalgiriečių varžybų vyr. teisėjas Zenonas Gramackas.
KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius pasidžiaugė, kad žaidynėse jis mato tiek daug komandų. Sveikindamas žalgiriečius, šalies sporto vadovas akcentavo, kad labai svarbu, jog draugija turi savo varžybas, puoselėja savo tradicijas.
„KKSD tokias iniciatyvas skatins ir toliau, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai skirs didelį dėmesį. Žaidynių dalyviams linkiu puikios nuotaikos, gražių varžybų“, - sakė E. Urbanavičius.
„Žalgirio“ sporto draugijos prezidentas Vytas Nėnius savo sveikinimo kalboje akcentavo, kad Alytus visada svetingai sutinka žaidynių dalyvius, kad jiems čia patinka rungtyniauti, nes iš Sporto rūmų niekur nereikia išeiti – viskas vietoje.
Elektrėniečiai prizinių vietų nelaimėjo, bet garbingai atstovavo Elektrėnams. Varžybose dalyvavo: šaškių žaidėjai - A. Šugajevas, V. Kybarienė, Z. Jakubauskas, J. Žydelis, A. Dambrauskas, šachmatų žaidėjai - V. Bartkus, A. Nikoliuk, B. Tarulis, R. Bačianskas, I. Zykienė, N. Nikiforova ir stalo teniso atstovai - A. Pankov, D. Jasiulionis bei R. Miseliūnienė.

© 2015 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS. Visos teisės saugomos.