ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS


Tarptautinis Lietuvos ir Norvegijos projektas
Beactive Europos sporto savaitė
"VIETOJ GATVĖS - KREPŠINIS" turnyras
Mokinių sveikatinimas ir mokymas plaukti
"Kai mūsų širdys plaka išvien" krepsinio turnyras
"Aš esu, buvau ir būsiu mokinys"
›› "Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje"
Projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“
2013 m. VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras gavo lėšų ir projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vykdymui, kurį finansavo Lietuvos plaukimo federacija per Kūno kultūros ir sporto departamentą.
Projekto tikslas – išmokyti nemokančius plaukti I-V klasių moksleivius ir suteikti saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje žinias, taip pat skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei populiarinti plaukimą.
Iš viso Elektrėnų baseine šio projekto metu mokėsi plaukti 84 moksleiviai iš įvairių mokyklų: Elektrėnų pradinės mokyklos – 24 vaikai, Trakų vidurinės mokyklos – 36 vaikai, Žiežmarių vaikų dienos centro (Kaišiadorių raj.) – 12 vaikų, Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų (Kaišiadorių raj.) – 12 vaikų. Vaikai plaukimo pamokų metu buvo mokomi įvairių plaukimo judesių, taip pat saugių šuoliukų į vandenį, kad projekto pabaigoje gebėtų be pagalbinių priemonių įveikti 25 m atstumą.
Projekto pabaigoje visi moksleiviai buvo testuojami, t. y. kontrolinėje pamokoje buvo tikrinami jų plaukimo įgūdžiai ir išduodant Lietuvos plaukimo federacijos sertifikatus, buvo įrašoma kokį lygį vaikas pasiekė (I lygis – kai vaikas 25 m atstumą įveikia be pagalbinių plaukimo priemonių, II lygis – 25 m nuplaukia su viena pagalbine priemone ir III lygis – kai vaikas 25 m atstumą nuplaukia su 2 pagalbinėm priemonėm).
Vaikus mokė plaukti plaukimo instruktorius Ovidijus Manomaitis, pamokų trukmė 45 min. Iš viso bus pravestos 126 plaukimo pamokos.
Dėkojame minėtų mokyklų ir įstaigų direktoriams ir mokytojams, kurie rūpestingai ir kantriai keletą mėnesių vedė ir vežiojo vaikus į baseiną. Linkime Jums stiprybės ir gerų ateinančių Naujųjų metų!

Elektrėnų savivaldybės pradinukai mokėsi plaukti
Vaikų mokymas plaukti Elektrėnų savivaldybėje vis labiau įsibėgėja. Projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vykdymas pradėtas prieš trejus metus VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro, o nuo 2015 m. tęsiamas Elektrėnų savivaldybės sporto centro bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija. Šiame projekte 2015 m. metais mokėsi plaukti Vievio pradinės mokyklos 3 klasių moksleiviai, iš viso 48 vaikai bei Elektrėnų pradinės mokyklos 2 klasių moksleiviai, iš viso 72 vaikai.
Nuo 2015 m. rudens projektas vykdomas dviem etapais: pirmasis etapas truko rugsėjo-gruodžio mėn., kur pravesta 18 plaukimo pamokų ir bus tęsiamas 2016 m. vasario-gegužės mėn., kur bus pravesta dar 14 pamokų. Pirmajame etape vaikai mokėsi orientuotis po vandeniu, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, atliko įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, šuoliukus nuo bortelio ir bokštelio ant kojų, plaukė 25 m nugara arba krauliu ir kt.
Tai ypatingos svarbos projektas, kadangi skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis tarp visų nesmurtinių traumų. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 100.000 gyventojų Lietuvoje nuskęsta 8,1 asmenys. Nelaimingų atsitikimų vandenyje statistika mūsų šalyje – ypatingai skaudi. Nuo 2005 iki 2014 metų kasmet vidutiniškai nuskęsdavo 295 žmonės, iš jų 29 vaikai – viena klasė per metus. Skendimai Lietuvoje yra viena pagrindinių vaikų iki 14 metų amžiaus mirties priežasčių.
Elektrėnų savivaldybės sporto centras dės visas pastangas, kad Elektrėnų savivaldybėje 3-ioji kūno kultūros pamoka būtų privaloma baseine. Nėra nieko svarbiau – kaip išsaugota vaiko gyvybė.
Laukiame iniciatyvos iš savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, mokyklų, savivaldybės įstaigų, tėvelių, įvedant privalomas plaukimo pamokas. Mūsų įstaiga turi visus žmogiškuosius resursus, sudarys visas sąlygas, kad tik vaikai galėtų mokytis plaukti.

Elektrėnų savivaldybės sporto centras


© 2015 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS. Visos teisės saugomos.