ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS


Ledo ritulys
Dailusis čiuožimas
›› Dziudo
Krepšinis
Plaukimas
Dziudo
Pasakojama, kad Japonijoje gyveno gydytojas Akojama, kuris dažnai mėgdavo vaikščioti po savo sodą ir grožėtis vyšnių šakomis. Kartą jis įsižiūrėjo į vyšnios šakelę, ant kurios kūpsojo didžiulė sniego kepurė. Akojama pastebėjo, kad storoji vyšnios šaka neišlaikė sniego sunkumo ir nulūžo, o plonoji šakelė linko, linko prie žemės, kol sniego klodas nuslydo nuo jos, ir ji visiškai sveikutėlė vėl atsitiesė.

Visa tai stebėjęs Akojama susimąstė, o po to sušuko: "Taip, iš karto pasiduoti, kad vėliau nugalėtum". Šie jo žodžiai buvo taikomi imtynių veiksmams, kuriuos jis pats vėliau ir kūrė.
Akojama sudarė maždaug 300 veiksmų gynybos sistemą, padedančią apsiginti ir nugalėti bet kokį priešą.
Taip atsirado imtynių sistema, vadinama džiudžitsu. Šių imtynių pagrindu XIX amžiaus pabaigoje buvo sukurta nacionalinė japonų imtynių rūšis - dziudo. Išvertus į lietuvių kalbą, tai pergalė, kuri prieš grubią jėgą pasiekiama vikrumu, arba švelnus kelias i pergalę. Japoniškai "dziu" yra "minkštumas, švelnumas", "do" - "būdas". Taigi čia nugalima "švelniu būdu".
Dziudo imtynių kūrėjas yra japonas Dzigaro Kano. Jis sudarė dziudo varžybų taisykles.
Jis skyrė labai daug dėmesio sportininko moralinėms ir psichologinėms savybėms.
Pasaulio dziudo imtynių federacija buvo įkurta 1951 metais, liepos mėnesį.
1956 metais įvyko pirmasis pasaulio čempionatas. Dabar tarptautinė dziudo imtynių federacija jungia 178 šalis. 1964m. pirmą kartą dziudo imtynės buvo įtrauktos į Olimpinių žaidynių programą (Tokijas).

Moterų dziudo buvo pradėtas kultivuoti nuo 1980 metų, kai Niujorke buvo pravestas pirmas Pasaulio čempionatas moterims. Nuo 1992 metų moterų dziudo startavo Olimpinėse Žaidynėse.
Dziudo imtynės labai populiarios Japonijoje, buvusiose Sovietų Sajungos respublikose, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje, taip pat ir kitose šalyse. Nuo tada, kai D.Kano gyveno, dziudo imtynės keitėsi: tobulėjo technika, taisyklės ir sportininkų apranga, keitėsi net ir svorio kategorijos.
Dabar kiekvienais metais vyksta  Europos ir kas antrais metais Pasaulio čempionatai, daug svarbių tarptautinių turnyrų, kuriuose visų šalių sportininkai stengiasi iškovoti pergales ir surinkti reikiamą taškų sumą, kad galėtų dalyvauti svarbiausiose varžybose - Olimpiadoje.
Varžybose dalyvauja vyrai ir moterys, vilkintys baltą ir mėlyną kimono.

Šiuo metu vyrų svorio kategorijos yra:
-60 kg; -66 kg; -73 kg; -81 kg; -90 kg; -100 kg ir virš 100 kilogramų.
Moterų svorio kategorijos:
-48 kg; -52 kg; -57 kg; -63 kg; -70 kg; -78 kg ir virš 78 kilogramų.

Elektrėnų sveikatingumo ir sporto klubas "Draugystė"
Draugystės 20, Elektrėnai.
Tel./Faks.: 8 528 39578.
El. paštas: giedriusk@elektrenai.lt
Klubas įkurtas 1995 m. Pagrindinė klubo veikla – dvikovos sporto šakos : dziudo, sambo, bušido, sumo. Šiuo metu klube yra 110 narių.
Klubo prezidentas: Kęstas Vitkauskas (daugkartinis Lietuvos dziudo nugalėtojas).
Klubo sekretorius: Giedrius Karavackas (daugkartinis Lietuvos čempionas, Europos dziudo čempionato 9 vietos laimėtojas).

© 2015 ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS SPORTO CENTRAS. Visos teisės saugomos.