Sėkmingas lengvaatlečių sezonas

Vidurvasaris daug kam asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu, bet ne lengvaatlečiams, kurie siekia aukštų rezultatų. Jiems vasarą prasideda pats darbymetis. Treniruotės, kurios sportininkus padaro stipresniais, negali būti atidėtos dėl lietaus ar karščio, dėl stadiono ar salės remonto ir t.t. Tokios prabangos, kaip vasaros atostogos save gerbiantys lengvaatlečiai sau leisti negali, nes varžovai nesnaudžia, kiekvienas nori būti šoklesnis, stipresnis ar greitesnis.
Jauniesiems lengvaatlečiams varžybų sezonas baigėsi truputį anksčiau. Puikius rezultatus šiais metais rodė Regvita Gackaitė, Andrė Pranukevičiūtė, Marius Suchockas, Gintaras Montvilas, Gabrielė Tomkevičiūtė, Miglė Gliaudelytė, Ruslanas Lukanovas ir kt.
Jaunių varžybose sėkmingai dalyvavo, Orestas Malinauskas, Julija Januševskaja, Akvilė Narkevičiūtė, Sandra Gurskaitė, Mantas Pečiulis, Povilas Misevičius ir kt. Labai gaila, kad daug žadančius rezultatus žiemą rodžiusiems Augustui Šleiniui ir Justinui Jurkevičiui savo galimybes realizuoti sutrukdė traumos.
Komandinėse sezono varžybose geriausiai pasirodė Elektrėnų savivaldybės sporto centro jaunių komanda, kuri iškovojo aukštą penktą vietą rajonų tarpe, ir pelnė net penkis medalius individualiose rungtyse.
Daugiausiai pagyrimų už darbą ir darbštumą reikėtų skirti broliams Ryčiui ir Rokui Ašmenoms. Broliai ilgą laiką žaidė futbolą (kas irgi prisidėjo prie dabartinių turimų rezultatų). Susipažinę su lengvąja atletika per gana trumpą laiką, padedant treneriui Andriui Valatkevičiui, kaip uraganas įsiveržė į greičiausiųjų Lietuvos bėgikų gretas. Šį sezoną Rytis ir Rokas beveik kiekvienose varžybose gerina savo asmeninius rezultatus. Šiemet bėgdami savo amžiaus grupėje abu tapo Lietuvos jaunių vicečempionais. Rokas bėgdamas 800 m Lietuvos jaunimo čempionate užėmė 4 vietą ir parodė geriausią šio sezono rezultatą jaunių tarpe. Broliai šiemet pirmą kartą dalyvavo ir suaugusiųjų Lietuvos čempionate, kur užėmė aukštas 10 ir 11 vietas.
2018-08-02/03 dienomis Estijoje Voru mieste vyko Baltijos šalių jaunių mačas ,kuriame pirmą kartą Lietuvos jaunių rinktinei atstovavo net trys Elektrėniečiai, jau minėti broliai ir Dovidas Petkevičius. Jie Lietuvai iškovojo net penkis medalius: Dovidas bėgdamas barjeriniame bėgime pelnė auksą, šuolyje į aukštį ir estafetiniame bėgime - sidabro medalius, Rokas 800 metrų nuotolyje bronzą, Rytis 4x400 metrų estafetiniame bėgime sidabrą.
Dovidui kaip Lietuvos rinktinės senbuviui, šis sezonas ypač turiningas ir baigsis tik spalio viduryje. Žiemą įvykdytas Europos čempionato normatyvas šuolyje į aukštį, o birželio mėnesį ir barjeriniame bėgime. Nutarta nesiblaškyti ir koncentruotis tik į barjerinį bėgimą, kas pilnai pasiteisino Europos čempionato Vengrijoje metu. Dovidas pagerino savo asmeninį rezultatą ir atrankos bėgime pasiekė Lietuvos 17-mečių ir 18- mečių rekordus. Jis iškovojo teisę dalyvauti spalio mėnesį Buenos Airėse III Jaunimo Olimpinėse žaidynėse. Tai aukščiausio lygio varžybos, kuriose dėl amžiaus apribojimų galima dalyvauti tik vieną kartą gyvenime. Jos tęsiasi dvi savaites, daug sporto šakų, 4000 dalyvių iš viso pasaulio. Lietuvai atstovaus tik du lengvaatlečiai.
Linkime Dovidui sėkmės pasaulinio lygio varžybose.