Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

2017-ųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse dalyvavo per 4 tūkst. dalyvių. Užsienio lietuviai susirinko net iš 25 pasaulio šalių: Airijos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Ekvadoro, Estijos, Gruzijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Ukrainos, Urugvajaus, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos, Lietuvos. Jie dalyvavo 19 sporto šakų varžybose.
Elektrėnų savivaldybė atstovavo daugiau nei 100 sportininkų - krepšinio, futbolo, tinklinio, smiginio, teniso, stalo teniso, keliautojų, orientavimosi, sportinės žūklės, šaudymo, šachmatų, bei lengvosios atletikos sporto šakose.

Elektrėnų smiginio komanda, iškovojo net 4 medalius: Donatas Matijoška – auksą, Algina Juknaitė – sidabrą, Zita Narkeliūnaitė, Asta Juknienė, Saulius Andriulevičius – bronzą. Auksą tarp moterų laimėjo ir šachmatininkė elektrėniškė Diana Pažėrienė. Sportinės žūklės varžybose Elektrėnų vyrų komanda laimėjo III vietą, o atskiroje moterų įskaitoje pirmą vietą iškovojo elektrėniškė Lina Jackaitytė.

Keliautojų sporte bronzos medalius atsivežė Deimantė Bujaitė ir Justas Vaitkevičius, o baidarių rungtyje Galina Jorudienė ir Audrius Jurgelevičius taip pat buvo treti. Stalo teniso porinėje rungtyje Roma Ramanauskienė iškovojo sidabrą. Roma dar atsivežė ir bronzos medalį – disko metimo veteranų grupėje. Du medalius iškovojo Irma Ivoškienė: asmeninėje teniso rungtyje laimėjo sidabrą, o mišriame dvejete – bronzą. Sidabrą stalo teniso dvejetų rungtyje laimėjo Anatolijus Pankovas. Trečiąja vieta tinklinio varžybose užėmė, mūsų vyriausioji sportininkė Gražina Cickevičienė. 100 metrų bėgime lengvaatletė vieviškė Neda Jovaišaitė laimėjo sidabrą, o Julija Januševskaja – bronzą. Tarp vyrų 100 m bėgime vieviškis Justinas Jurkevičius taip pat laimėjo bronzą, estafetiniam bėgime 8x800 m. Elektrėnų savivaldybės sporto centro sportininkai: Andrė Pranukevičiūtė, Greta Čugonovaitė, Julija Januševskaja, Sandra Gurskaitė, Rytis Ašmena, Rokas Ašmena, Viktoras Paškevičius ir Domantas Žilinskas iš dvylikos komandų užėmė penktąją vietą. Šaudymo varžybose Andrejus Afoninas užėmė penktąją vietą, nors ir medalis buvo ranka pasiekiamas, tačiau paskutiniai šūviai praskriejo pro šalį. Futbolo ir krepšinio komandos šiais metais nusileido stipresnėms varžovams.