Lietuvis įskriejo į top 20

Švedijoje Furudalio vietovėje baigėsi Pasaulio ir Europos Jaunimo DN ir ICE Optimistų čempionatas 2020-02-16/22. Jį organizavo Tarptautinė Ledo Jachtų Asociacija (IDNIYRA) ir Lietuvos Ledo Jachtų Asociacijos DN laivynas kartu su Elektrėnų buriuotojų klubu"Poseidonas", Nacionaline Buriavimo Akademija ir Šiaulių buriuotojų klubu.
2020-tųjų gamta metė iššūkį ledo jachtų entuziastams - visa Europa skendėjo balose, o šalis organizatorė Lietuva turėjo sukti galvą, kur rasti tinkamas sąlygas čempionatui. Reikėjo nemažiau kaip 15 cm storio ledo nepadengto sniegu ir pakankamai vėjo. Švedijoje, kuri garsėja snieguotomis žiemomis, sniego nebuvo, o ledu apsitraukė tik keli Dalarnos regiono ežerai. Čempionato lokacija buvo pasirinkta Orsa ir ežeras Orsasjon. Susirinko virš 50 dalyvių iš Lenkijos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir Lietuvos. Atrodė, iškrito laiminga korta, bet visus planus sumaišė ciklonas - itin stiprus vėjas iki 24 m/s ir lietus. Orsasjon ežere atsirado didelių properšų, ledo perdengimų ir įtrūkimų, todėl pasirinta vieta taip pat pasidarė nesaugi buriuoti … Laimei patyręs teisėjas iš Lenkijos Stanas Macura ir jo puikūs ledo skautai rado atsarginį variant - Furudal Orsejon ežerą, kurio, nors ir gerokai mažesnio ploto, ledas siekė net 30 cm. Dalyviams teko persikraustyti papildomus 35 km. Siaučiantis ciklonas sportininkus po atidarymo pasveikino 14-18 m/s,  gūsiuose iki 23 m/s, vėju.
Pirmosios Pasaulio Čempionato dienos startai nevyko, nes galima buriuoti tik iki 12 metrų per sekundę: dideliais greičiais (90-100 km per valandą) skriejantys ledo laivai darosi nesaugūs.
Antroji diena buvo tinkama buriavimui, vėjas - 7-8 m/s. Vyko 5 važiavimai. Nuo pirmojo starto užtikrintai lyderiavo Estas Rasmus Malin, kuris laimėjo net 3 lenktynes, su juo bandė konkuruoti lenkas Gustavas Micinskis, laimėjęs vienerias lenktynes. Gerai sekėsi ir Lietuvos atstovui Ananui Gerasimavičiui, kuris įskriejo į lyderių dvidešimtuką. Elektrėnų Sporto Centro auklėtinis trijose lenktynėse važiavo drauge su lyderiais, bet po stipraus gūsio apmaudžiai lūžo stiebas ir iš penktos vietos teko “nukristi” finišuojant gale. Pasikeitus stiebą jau buvo sudėtingiau varžytis, bet sportininkas varžybas tęsė toliau. Panašių inventoriaus problemų turėjo ir Estijos bei Lenkijos sportininkai: lūžo net keturi stiebai, kitos inventoriaus detalės, laimė patys sportininkai sužalojimų nepatyrė. Tarp merginų nepavejama buvo Rusijos atstovė Polina Artiuk iš Vladivostoko. Ice Optimist grupėje geriausiai sekėsi lenkams Mateušui Gigielievič ir Anelkai Gračyk.
Trečioji čempionato diena nepagailėjo saulės, tačiau vėjas dingo. Sportininkai taip jo ir nesulaukė.
Pasaulio Čempionatas baigėsi dviem važiavimais, kuriuose estas Rasmus Malin išsaugojo savo pranašumą ir tapo čempionu, antras liko lenkas Gustavas Micinskis, o trečią vietą labai gerai pasirodęs paskutiniuose reisuose iškovojo Estijos sportininkas Asav Melvin. Merginų įskaitoje nugalėtoja tapo Rusijos jaunoji sportininkė Polina Artiuk, antra liko lenkė Laura Banach, o trečia vieta džiaugėsi Latvijos atstovė Tolstika Leila Helga Sāra. Antanas Gerasimavičius pirmą kartą Lietuvos ledo jachtų istorijoje Pasaulio Jaunimo Čempionate pateko į Top-20 ir užėmė 18 vietą. Jauniausių Ice Optimist jachtų įskaitoje laimėjo lenkas Mateuš Gigielievič, antra liko Lenkijos atstovė Anielka Gračyk, trečioji vieta teko Estijos buriuotojui Andias Sepp.
Pasibaigus Pasaulio Čempionatui vyko trys Europos Čempionato lenktynės. Jas užtikrintai laimėjo Rasmus Malin iškovodamas ir Europos Čempiono titulą. Estijos sportininkas varžybas baigė su patempta ir gerokia patinusia dešine koja. Jo tautietis Asav Melvin liko antras laimėdamas prieš  Gustavą  Micinską, kuris liko trečias. Lietuvos atstovas po lūžusio stiebo važiavo su treniruočių inventoriumi , tačiau sugebėjo užimti 19 vietą. Merginų grupėje  antrą titulą be konkurencijos laimėjo rusė Polina Artiuk , o Ice Optimist įskaitoje pergalę šventė Estas Andrias Sepp aplenkdamas lenkes Maria Konarževska ir trečioje vietoje likusią Amelia Poteiko.
Šių metų čempionatai dar kartą įrodė , kad ledo buriavime stipriausi Lenkijos ir Estijos atstovai. Švedijos rinktinės sportininkai  šiais metais padarė didelę pažangą - net du sportininkai pateko į Top-10. Lietuviai dar nusileidžia savo meistriškumu, bet galima džiaugtis kasmet vis gerėjančiu rezultatu ir patekimu į Top-20.
Pasibaigus čempionatams ledo jachtų entuziastai dar susirungė  tarptautinėje Etno Ice Cup. Dalyvavo atstovai iš Švedijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos . Čia geriausiai sekėsi latvei Tolstikai Leila Helga Sār - taurė iškeliavo į Rygą, antra vieta atiteko Antanui Gerasimavičiui, o trečias liko kitas Lietuvos atstovas - Jurgis Jurgelionis. Abu sportininkai atstovauja Elektrėnų sporto centrą .