Elektrėnuose – šalies maratono čempiono M. Viršilo pergalė ir SOLIDUS SAVIVALDYBĖS piniginis prizinis fondas nugalėtojams

Per Jonines Elektrėnuose šalies bėgimo bendruomenė jau 46-ąjį kartą apibėgo Eketrėnų marias. Pusmaratonio trasoje iš 159 dalyvių šiemet niekas neprilygo Mindaugo Viršilo tempui. Prieš kelias savaites Kauno maratone nugalėjęs ir šalies maratono čempionu tapęs Mindaugas Viršilas (Raseniai, „Pilėnai“) Elektrėnuose taip pat diktavo solidų tempą – 1.12:19 val. Antrąją vietą užėmė Tomas Gudas (Vilnius, „NEKO Runners“) – 1.15:59 val., trečias finišavo Tomas Bizimavičius (Kauno maratono klubas) – 1.16:41 val.

10 greičiausiai pusmaratonio distanciją įveikę moterys ir vyrai pasidalino solidų Elektrėnų savivaldybės piniginį prizą – 1220 €. (Foto Inesos Barysienės)

Neturėjo likti nusivylę už prizininkų trejeto, nes pirmieji penki greičiausi pusmaratonio bėgikai ir bėgikės apdovanoti taurėmis ir Elektrėnų savivaldybės įsteigtais piniginiais prizais. (I v. – 200 €, II v. – 150 €, III v. – 120 €, IV v. – 90 €, V v. – 50 €). Tad ketvirtąją vietą užėmė Dominykas Pacauskas („NEKO Runners“, 1.19:31 val.), penktas liko Irmantas Masiulis (Pagiriai, „Volvere Tun“, 1.19:48 val.).
Moterų gretose pusmaratonyje pergale džiaugėsi Eurelija Venskaitytė („NEKO Runners“) – 1.29:01 val. Antrą vietą užėmė Loreta Petkevičienė (Vilnius) – 1.29:46 val., trečioji – Gitana Akmanavičiūtė (Kaunas, „Bėgimo klubas“, 1.35:07 val.). Greta prizininkių trejeto liko Sada Bukšnienė (1.36:39 val.), greičiausių moterų penketuką užbaigė Dalia Lukošienė (1.36:48 val.)

10 km trasoje tarp 67 dalyvavusių greičiausiai bėgo Justinas Križinauskas (Šiauliai, „Lukas“) – 39:06 min., antrą vietą užėmė Povilas Butrimas (Kauno maratono klubas) – 41:39 min., trečias – Andrius Kazlauskas (Kaunas, 42:37 min.). Moterų tarpe pirmą vietą užėmė Austė Janušauskaitė (Telšiai, 44:34 min.), antrą vietą iškovojo Edita Klemkaitė (Kaunas, SK „Gavaitis“) – 47:34, trečia liko Patricija Mingėlaitė (Panevėžys „Atletai.lt“ –48:09 min.).

10 km greičiausiai bėgikei moteriai A. Janušauskaitei iš Telšių, Elektrėnų „Bikuva“ su savo partneriais „RM Tools“ įteikė specialų prizą – Karcher gamintojo akumuliatorinį langų valytuvą Window Vac WV 50. (Foto Roko Lukoševičiaus).

„FUN-RUN“ bėgime (3045 metrai) tarp 39 dalyvių pergale džiaugėsi Vytautas Krivelis (Kietaviškės, 12:35 min.), antras liko Mantas Bernatavičius (Kaišiadorys, Paparčių šv. Juozapo šeimos namai) – 13:33 min., trečias – Dovydas Antanavičius (Elektrėnai,„Bikuva“ – 13:38 min.).

Merginų gretose pergalingą tempą diktavo Regvita Gackaitė (Elektrėnų sporto centras, 13:59 min.), antra – Emilė Mažeikaitė (Vilnius, 15:15 min.), trečia – Edita Lileikytė (15:27 min.).

Šiaurietiško ėjimo dalyviai žygiavo 10 kilometrų, pirmasis juos įveikė Juozas Gudeliūnas (1.06:38 val.), moterų gretose pirmoji distanciją su šiaurietiškomis lazdomis įveikė Laima Urbonienė (1.16:10 val.).

„Šviesuolių“ bėgime dalyvavo rekordinis bėgikų skaičius – virš 260 dalyvių. (Foto Roko Lukoševičiaus)

Neturėjo likti nusivylę patys mažiausi šios sporto šventės dalyviai. Antrus metus iš eilės surengtame „Šviesuolių“ bėgime, kurio metu buvo siekiama atkreipti vaikų dėmesį į saugumą ir matomumą keliuose, parodomojoje 200 m (vienas ratas aplink stadioną) bėgimo rungtyje – „Šviesuolių“ varžybose – bėgo vaikai iki 10 metų.

Padedant VĮ „Automagistralė“ ir Elektrėnų policijos komisariato darbuotojams bei policijos bičiuliui Amsiui prieš vaikų bėgimą, visiems dalyviams buvo priminta kaip reikia saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai ir matomoje vietoje užsidėti atšvaitą, kada ir kur dėvėti signalinę liemenę.

„Šviesuolių“ bėgimo metu kiekvienas vilkėjo specialiai šiai rungčiai pagamintus marškinėlius ir vieną signalinį atributą – atšvaitą, kuriuos šiam vaikų bėgimui parūpino vieni iš jo organizatorių Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Automagistralė“. Privačių rėmėjų dėka, pirmiems 300 užsiregistravusių dalyvių į „Šviesuolių“ rungtį atiteko stilingi bėgimo marškinėliai ir lauknešėlis dovanų.

VĮ „Automagistralė“ ir Elektrėnų policijos komisariato darbuotojai bei Amsis vaikams kaip reikia saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai ir matomoje vietoje užsidėti atšvaitą, kada ir kur dėvėti signalinę liemenę. (Foto R. Lukoševičiaus, Inesos Barysienės )

„Šviesuolių“ bėgime netrūko nesuvaidintų emocijų (Foto Inesos Barysienės).

„Šviesuolių“ bėgimo metu kiekvienas vilkėjo specialiai šiai rungčiai pagamintus marškinėlius ir vieną signalinį atributą – atšvaitą, kuriuos šiam renginiui parūpino Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Automagistralė“. Privačių rėmėjų dėka, pirmiems 300 užsiregistravusių dalyvių į „Šviesuolių“ rungtį atiteko stilingi bėgimo marškinėliai ir lauknešėlis dovanų.

Iš viso šiame bėgime dalyvavo per 500 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Visi bėgimo „Aplink Elektrėnų marias“ rezultatai pateikti internete – http://www.begimotaure.lt/stages/6/results. (Foto R. Lukoševičiaus)

Bendroje LBT įskaitoje po 8-ių etapų lyderio poziciją užima panevėžietis Tadas Baranauskas (6860 taškai), Panevėžio „Atletai.lt“ klubo narys nepraleido nei vieno etapo. Antrą vietą užima Justinas Čekanauskas (Kariuomenė, 6599 tšk.), trečias – taip pat dar nei vieno etapo nepraleidęs panevėžietis Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 6406 tšk.).

Moterų elito (gim. 1978-1999 m.) įskaitoje pirmauja Laima Juodėnienė (Vilniaus bėgimo klubas) – 6047 taškai, antra – Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“, 5715 tšk.), trečia – Neringa Paškauskienė („Bėgimo klubas“, 5282).
Artimiausias 9-asis etapas – liepos 29 dieną – bėgimas „Aplink Žaslių ežerą“. Lietuvos bėgmo taurės 2017-ųjų metų sezoną sudaro 13-a etapų.

2016-ųjų metų nugalėtojų titulą gina panevėžietis Dainius Gorskis ir vilnietė Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U/.S. Running).