Dzūkų „jūroje“ - buriavimo šventė

Liepos 9-10 d. Metelių regioniniame parke Dusios ežero ekvatorijoje vyko 10-oji Dusios regata ir II Lietuvos katamaranų ir RS jachtų taurės etapas
Dalyviai rinkosi iš visos Lietuvos - Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Elektrėnų, Marijampolės, Lazdijų ir Trakų.
Oro sąlygos buvo permainingos - nuo silpno vėjo iki gūsių, kurie siekė 10 m/s. Pirmosios dienos plaukimai vyko vakare, nes vėjas „išsijungė“ iki 15 val., kai vėjas staigiai pakilo ir varžybų dalyviai skriejo dideliais greičiais.

Geriausiai pirmą dieną sekėsi taurės pirmo etapo nugalėtojams „RS Feva“ jachtų klasėje Matui Petrauskui ir Kajui Oškučiui iš Trakų buriuotojų klubo. Jie laimėjo du plaukimus. Nepavejami buvo ir „F-18“ katamaranais plaukiantys Antanas Gerasimavičius ir Dominykas Žižys. „Open“ katamaranų grupėje greičiausi buvo broliai Leipūs iš Panevėžio buriuotojų klubo, „Finn“ jachtų klasėje užtikrintai startuodavo ir lyderio pozicijos nė akimirkai nebuvo užleidęs buriuotojas iš Kauno Kęstutis Šapežinskas. Jauniausi regatos dalyviai iki 14 metų plaukė „Optimist“ jachtomis. Geriausiai sekėsi Jurai Pajaujiui  iš Marijampolės buriuotojų klubo.

Antroji diena pasitiko nedideliu lietumi, vėjas buvo vidutinio stiprumo - 5-6 m/s vakarinių krypčių, jo gūsiai siekė 8 -11 m/s. Didžiausia intriga virė „RS feva“ klasėje, kur pirmus du plaukimus laimėjo merginų įgula Gabrielė Petraitytė ir Daumantė Petraitytė iš NBA/POSEIDONAS (Elektrėnų sporto centro komanda). Trečiąjį dienos plaukimą laimėjo Tauro Dambrausko ir Luko Čeikos duetas iš NBA/POSEIDONAS (Elektrėnų sporto centro komanda), antri finišavo Matas Petrauskas ir Kajus Oškutis iš Trakų buriuotojų klubo, o merginos liko trečios, sukomplikuodamos savo padėtį.
Viską nulėmė paskutinis regatos plaukimas. Jau starto metu Gabrielė ir Daumantė išsiveržė į priekį, nusileisdamos Tauro ir Luko įgulai. Trakų buriuotojų klubo atstovų startas buvo klaidingas - jie lietė starto linijos ženklą , todėl atlikę baudos ratą liko laivyno gale.
Artėjant prie finišo situacija buvo gerokai įkaitusi. Su genakeriu dideliu greičiu priekyje skriejo merginų jachta, vos kelios dešimtys metrų iš paskos juos prisivijo TBK buriuotojai, kurie viso plaukimo metu demonstravo didelę valią laimėti. Pirmos finišo liniją kirto NBA/POSEIDONAS (Elektrėnų sporto centras) auklėtinės, antri liko TBK atstovai, treti - NBA/POSEIDONAS (Elektrėnų sporto centras) vaikinų komanda.
Plaukimo metu vyko atkakli kova, kuri neretai buvo netoli pražangų ir diskvalifikacijos ribos, todėl po finišo buvo svarstomi keli komandų protestai. Tačiau kompetetinga komisija su Marijampolės buriavimo Patriarchu Rimantu Dovydaičiu nusižengimų neįžvelgė ir paliko galioti finišo rezultatus.
„F-18“ klasėje lyderiams lūžo pavėjinės burės bomas ir jie turėjo pasitraukti iš 5 plaukimo. Jį laimėjo Nerijus Butkevičius ir Gražina Butkevičienė iš Elektrėnų „Poseidono“ klubo. Keli katamaranai virto ir sugadinę inventorių privalėjo nutraukti varžybas.
„Finn“ jachtų klasėje pirmas plaukimas pateikė staigmeną: startuoti spėjo ir finišavo tik vienas dalyvis - Egidijus Rukuiža. „Optimist“ klasėje užtikrinti pirmavo jaunieji Marijampolės buriuotojai. Sustiprėjęs vėjas ir bangos išgąsdino jaunuosius kolegas iš Elektrėnų, kurie pasitraukė iš paskutinio plukimo.
Regatą organizavo Marijampolės buriuotojų klubas. Organizatoriai pasidžiaugė regata, kurioje dalyvavo 40 jachtų ir pirmą kartą net 12 katamaranų. Nugalėtojai buvo apdovantoti originaliais iaudies meistrų sukurtais medaliais. Naujasis Marijampolės buriuotjų klubo pirmininkas Žydrūnas Naumavičius padėkojo dalyviams ir pakvietė kitais metais vėl aktyviai dalyvauti regatose Dusios ežere. Dainavos buriuotojai surengė ir Dzukų jūros šventę, kurios metu vyko laivų paradas ir koncertas. Dusios ežeras palengva tampa buriuotojų traukos objektu.